دسته بندی نژاد سگ ها
1398/01/10
45 بازدید

نژاد بول ماستیف

نژاد بول ماستیف

بول ماستیف دارای جثه ی بزرگ و هیکلی درشت، عضلانی و قدرتمند است. عضلات قفسه سینه ی او عریض، فرورفته و دارای ماهیچه های بزرگی است و رنگ این قسمت در مقایسه با سایر قسمت ها تیره تر می باشد. هم چنین دارای پیشانی صاف و در قسمت اتصالش به پوزه شیب ملایمی دارد. دندانهای او منظم و ردیف پایین تر در عقبتر قرار دارد. اندازه چشم او متوسط و به رنگ فندقی تیره دیده  می شود، گوش ها به شکل V، کمی افراشته و در امتداد صورت قرار گرفته که ظاهری گرد مانند به جمجمه سگ داده است، دارای دمی قدرتمند و برافراشته است که در قسمت اتصال آن به بدن پهن تر و صاف است. موهای خارجی سگ کوتاه، متراکم و ضخیم است که در رنگ های ببری، نخودی، قرمز، مشکی دیده میشوند و معمولا قسمت پوزه ی او مشکی رنگ است. بول ماستیف سگی از خود گذشته، نگهبانی هوشیار، مهربان، مطیع در زمانی که تحریک یا خشمگین نشود، نترس، شجاع، میانه رو، آرام، باوفا و رفتار ایده آلی دارد. اگر چه او ذاتا سگ پرخاشگری نیست اما زمانی که یک فرد غریبه را می بیند به او حمله میکند و او را زمین می زند. با کودکان مهربان است.

عکس بول ماستیف

آنها به یک صاحب رهبر و قدرتمند نیاز دارند تا به او یاد دهد که از از او پیروی کند. وقتی او را بیرون می برید به او اجازه دهید که قلاده را بکشد و همیشه باید بعد از صاحبش از درب خارج شود و برای حفظ و احترام به قوانین باید زمانی که با شما پیاده روی می کند در کنار شما حرکت کند، این مهمترین قانونی است که باید به سگ آموزش دهید تا همیشه از شما اطاعت کند، این آموزش ها را ازهمان  سنین کم به او یاد بدهید زیرا اگر خوب آموزش ببیند میتواند با سایر حیوانات سازگاری خوبی داشته باشد. این سگ ها آب ریزش دهان و خر خر کردن در تنفس دارند و به لحن صحبت کردن با آنها بسیار حساس هستند و به پرورش دهنده ای نیاز دارند که لحنی محمکم اما نه به صورت خشن با او رفتار کند. آنها در برخورد با غریبه ها و سایر حیوانات خانگی رفتاری پرخاشگر دارند به جز در صورتی که به خوبی اجتماعی شده باشند.

عکس بول ماستیف

آمار حیاتی نژاد بول ماستیف | Bullmastiff

دسته بندی نژاد: سگ کاری

قد: بین ۶۱ تا ۷۰ سانتی متر

وزن: بین ۵۰ تا ۶۵ کیلوگرم

طول عمر: بین ۸ تا ۱۰ سال

عکس بول ماستیف

نکات برجسته نژاد بول ماستیف | Bullmastiff

 • سگ های این نژاد به انجام دادن ورزش زیادی نیاز دارند هم چنین دوست دارند همراه با زن و شوهر به پیاده روی کوتاه مدت بروند.
 • این سگ برای خانواده ای که هم مرد و هم زن به سر کار می روند مناسب است زیرا آنها از اینکه تنها بمانند ناراحت نمی شوند اما باید در طول روز به او اجازه دهید تا در کارهایتان به شما کمک کند.
 • موی آنها خیلی کم میریزد و به نظافت کمی نیاز دارند.
 • به راحتی میتوانید در خانه آپارتمانی از او نگه داری کنید.
 • اگر به درستی آموزش نبیند ممکن است در برخورد حیوانات دیگر حالت تهاجمی داشته باشد.
 • او باید همراه با افراد خانواده زندگی کند.
 • آنها نسبت به گرما حساس هستند و خیلی زود دچار گرمازدگی میشوند به همین دلیل باید داخل خانه در آب هوایی معتدل نگهداری شوند.
 • آب دهانشان زیاد میریزد پس اگر پاک کردن آن شما را اذیت می کند، نگهداری از این نژاد برای شما مناسب نیست.
 • باید از همان سنین اولیه آموزش ها را به او یاد دهید تا بتواند در طول زندگی بر اساس آنها رفتار کند، اجتماعی شدن سگ به او کمک میکند تا خودسر رفتار نکند.
 • آنها سگ هایی با جثه ی بزرگ و دوست داشتنی هستند و از وقت گذراندن با شما و نوازش کردنشان لذت می برند.
 • بول ماستیف ها دوست خوبی برای بچه ها هستند اما ممکن است زمانی که با آنها هم بازی میشوند به طور تصادفی دست یا پای آنها را بکشند.
 • او تحمل زیادی در هنگام درد کشیدن دارد به همین دلیل تشخیص اینکه سگ درد میکشد دشوار است.
 • برای خرید یک سگ سالم هرگز آن را از پرورش دهنده های غیر قانونی یا فروشگاههای حیوانات خانگی خریداری نکنید و توله سگی را پیدا کنید که آن را از نظر عدم وجود بیماری های ژنتیکی که ممکن است سگ به آنها مبتلا شود آزمایش کرده باشند.

پرورش دهنده ی قانونی میتواند با انجام دادن آزمایش های مختلف از سلامت سگ نسبت به ابتلا به بیماری های ژنتیکی مطمئن شوند. با پرورش دهنده ی سگ صحبت کرده و مطمئن شوید که پدر و مادر توله سگ را از نظر عدم وجود بیماری های ارثی که این نژاد به آن مبتلا میشود آزمایش کرده باشند هم چنین از او بخواهید که در مورد مسائل مربوط به سلامتی سگ برای شما توضیح دهد.

عکس بول ماستیف

وزن و ارتفاع نژاد بول ماستیف | Bullmastiff

وزن در نرها: (۵۵-۶۵) کیلوگرم، در ماده ها: (۵۰-۶۰) کیلوگرم.

ارتفاع در نرها: (۸۱) سانتی متر، در ماده ها: (۷۲-۷۸) سانتی متر.

 

مشکلات و سلامتی نژاد بول ماستیف | Bullmastiff

سگهای این نژاد به طور کلی سگهای سالمی هستند اما مانند تمام سگهای دیگر آنها نیز ممکن است به برخی بیماری ها مبتلا شوند. همه ی سگ های این نژاد بیمار نمی شوند اما اگر شما از این نژاد مراقبت میکنید باید نسبت به آنها آگاهی لازم را داشته باشید.

اگر قصد خرید توله سگ دارید باید سگی را خریداری کنید که پرورش دهنده  آن، گواهی عدم سوء پیشینه سلامت هم برای پدر و هم مادر توله سگ به شما نشان دهند. گواهی عدم سوء پیشینه سلامت به شما ثابت میکند که تمام آزمایشات لازم از نظر عدم وجود بیماری بر روی سگ انجام شده است.  هم چنین برای اطلاع از قیمت توله بول ماستیف به فروشگاه های مجاز حیوانات خانگی مراجعه کنید.

 • دیسپلازی مفصل ران: این بیماری معمولا در بین سگ های این نژاد شایع است. عواملی مانند ژنتیک، محیط زیست و رژیم غذایی در تغییر شکل مفصل ران تاثیر گذار هستند. با اینکه سگ مبتلا به بیماری زندگی عادی و سالمی دارد اما ممکن است برخی از آنها به عمل جراحی نیاز داشته باشند. دیسپلازی مفصل ران یک بیماری وراثتی است که در آن استخوان ران به خوبی به مفصل ران متصل نمیشود در نتیجه باعث لنگیدن یک پا یا هر دو پای عقب سگ میشود، شما هیچ علامتی از درد در سگ مبتلا به این بیماری نمی بینید اما در سنین بالا موجب ورم مفاصل او میشود. اگر شما قصد خرید توله سگ دارید باید مطمئن شوید آزمایشات لازم در مورد این بیماری روی پدر و مادر توله ی سگتان انجام داده باشند. اگر چه دیسپلازی مفصل ران یک بیماری وراثتی است اما عواملی مانند رژیم غذایی پرکالری یا صدمات ناشی از پریدن یا سقوط کردن بر روی سطوح صاف و نرم میتواند در رشد سریع این بیماری تاثیر گذار باشد.
 • دیسپلازی آرنج: یک بیماری است که در بین سگها شایع است. این بیماری باعث میشود شه استخوان آرنج هماهنگ با هم رشد نکنند و باعث سستی مفاصل شوند که باعث لنگیدن همراه با درد در سگ شود. ممکن است دامپزشک برای آن جراحی انجام دهد و یا با کمک دارو، کنترل وزن، مدیریت پزشکی، دارو هاب ضد تورومی آن را درمان کند.
 • کم کاری تیروئید: این بیماری باعث اختلال در غده تیروئید میشود که موجب صرع، ریزش مو، چاقی، بی حالی، هیپرپیگمانتاسیون و دیگر بیماری های پوستی میشود. این بیماری با دارو و رژیم غذایی مناسب درمان میشود.
 • آنتروپیون: این بیماری باعث میشود که پلک پایینی چشم به سمت داخل چشم تا شود و سطح چشم را تحریک کند، این بیماری را میتوان با عمل جراحی اصلاح کرد.
 • تنگی دریچه آئورت: این بیماری باعث نقص در عملکرد قلب می شود که در آن دریچه ی آئورت باریک شده و قلب نمی تواند به درستی جریان خون را در بدن انجام دهد که در نهایت باعث غش و یا حتی مرگ ناگهانی سگ شود. این بیماری ارثی است و نمی تواند به سگ دیگری منتقل شود. به طور معمول دامپزشک ها این بیماری را از طریق سوفل قلبی تشخیص می دهد. سگ های که به این بیماری مبتلا هستمد را نباید پرورش داد.
 • سیستینوری: یک اختلال ژنتیکی است که  ناشی از دوباره مکیدن و جذب سیستین  (نوعی اسید آمینه) توسط توبول های کلیوی است و میتواند منجر به سنگ کلیه یا سنگ مثانه میشود و میتواند باعث اختلال در دستگاه ادرار سگ میشود که برای زندگی سگ (مخصوصا سگ نر) یک تهدید جدی است. این بیماری را میتوان با رژیم غذایی مناسب، دارو و یا جراحی درمان کرد. سگ های مبتلا به این بیماری نباید پرورش داده شوند.
 • اتساع (گشایش) معده و ولولوس (GDV): این بیماری باعث نفخ یا پیچش معده میشود که میتواند بعد از خوردن یک وعده غذای پرحجم در روز یا به سرعت غذا خوردن و یا حتی نوشیدن حجم زیادی از آب بعد از خوردن غذا و ورزش کردن رخ بدهد. هم چنین ممکن است نوع مواد غذایی نیز باعث نفخ شود. این بیماری در بین سگ های مسن شایع است اما میتواند در هر سنی رخ دهد. اتساع معده با هوای داخل معده همراه است که باعث میشود در این حالت سگ به طور طبیعی قادر به آروغ زدن یا استفراغ که در اثر تجمع بیش از حد هوا داخل معده به وجود می آید نباشد در این صورت بازگشت خون به قلب به کندی صورت میگیرد و فشار خون پایین می آید که باعث میشود سگ دچار شوک شود و اگر در این حالت به موقع پزشک به او رسیدگی نکند سگ میمیرد. سگ مبتلا به نفخ ممکن است بی قرار، افسرده، بی حال، ضعیف و یا دچار تپش قلب شود، هنگامی که این علائم را در سگ خود مشاهده کردید در اسرع وقت او را نزد دامپزشک ببرید.
 • پارگی رباط متقاطع قدامی: این بیماری در بین سگ های جوانی که مدام بازی میکنند و یا سگ های پیری که اضافه وزن دارند شایع است و در در اثر پیچ خوردگی پای عقب سگ، که باعث پارگی رباط متقاطع قدامی میشود یا در زمان لنگیدن ناگهانی یک پای عقب رخ می دهد. هنگامی که رباط زانو پاره شد باعث می شود تا ساق پا و استخوان ران در برابر یکدیگر حرکت کنند که این منجر به بیماری آرتریت شود. اگر رباط به طور کامل پاره شود با عمل جراحی آن را درمان میکنند اما اگر فقط قسمتی از آن پاره شود انجام دادن ورزش اما کم میتواند در درمان آن ماثر باشد و به جراحی نیاز ندارد هم چنین اگر سگ اضافه وزن دارد باید یک رژیم غذایی مناسب برای او در نظر بگیرید.
 • سرطان: تورم غیر طبیعی هنگام یک درد و یا زخم هایی که التیام نمی یابن د از علائم سرطان است. این بیماری باعث خونریزی شدید در هر قسمت بدن و اشکال در تنفس سگ می شود. سرطان را می توان با شیمی درمانی، جراحی و دارو درمان کرد.
 • مشکلات پوستی: سگ های این نژاد پوست حساسی دارند که ممکن است دچار خارش، زخم و ناراحتی شود. آنها هم چنین ممکن است مبتلا به آلرژی شوند، آلرژی ممکن است ناشی از واکنشی باشد که زمانی که بدن در برابر آلرژن های هوا مانند گرد و خاک قرار میگیرد واکنش نشان می دهد. به همین دلیل لازم است مدام پوست او را مورد بررسی قرار دهید و در جاهایی که او مینشیند و یا میخابد یک ملافه ی تمیز پهن کنید. میتوان برای درمان این بیماری از یک رژیم غذایی که هیچ گونه مواد شیمیایی نداشته باشد استفاده کنید هم چنین درمان ممکن است مدت زمان طولانی طول بکشد و میتوانید از انتی بیوتیک و یا استروئید برای برطرف کردن مشکلات پوستی استفاده کنید.

عکس بول ماستیف

تغذیه نژاد بول ماستیف | Bullmastiff

توصیه می شود روزانه ۳ و ۱/۸ تا ۴ و ۱/۸ پیمانه غذای سگ با کیفیت بالا در روز، به صورت دو وعده ی غذایی تقسیم شده به او بدهید.

توجه: مقدار غذایی که سگ شما میخورد به  سن، ساختار بدنی، سوخت و ساز و سطح فعالیتهای او بستگی دارد. سگ ها هم مانند انسانها رفتارهای طبیعی دارند و نیاز های غذایی همه آنها مانند هم نیست هم چنین کیفیت غذای آنها نیز متفاوت است. بهتر است به جای اینکه ظرف غذای او را چند بار در روز از غذای معمولی پر کنید، غذاهای مغذی و کمتری به سگ خود بدهید.

شما میتوانید برای جلوگیری از چاقی سگتان، به جای ترک غذای او ، دو بار در روز به او غذا بدهید و میزان غذایش را اندازه گیری کنید. اگر مطمئن نیستید که سگ شما اضافه وزن دارد یا نه، میتوانید او را با دست و چشمتان آزمایش کنید، اول به او نگاه کنید طوری که شما بتوانید کمر سگ را ببینید سپس دست خود را روی پشتش و شست خود را در امتداد ستون فقراتش قرار دهید انگشتان خود را به سمت پایین بکشید شما باید بدون اینکه فشار زیادی به سگ وارد کنید قادر به لمس دنده هایش باشید اما اگر نتوانستید دنده هایش را لمس کنید سگ اضافه وزن دارد و باید غذایش را کم کرده و فعالیتش را افزایش دهید.

عکس بول ماستیف

آراستن نژاد بول ماستیف | Bullmstiff

این سگ ها دارای موهای کوتاه و متراکمی هستند که آن ها را در هنگام باران، برف و سرما محافظت می کند. بول ماستیف ها رنگهای قرمز، حنایی و یا راه راه (لکه و رگ هایی مانند نور) دیده میشوند هم چنین پوزه ی آنها تیره رنگ و گاهی اوقات بر روی قسمت سینه اش یک علامت کوچک به رنگ سفید وجود دارد. موهای آنها خیلی نمی ریزد به همین دلیل تمیز نگه داشتن او کار آسانی است، یک مسواک زدن سریع روزانه دندان های او را براق نگه میدارد، حمام کردن او فقط در مواقع ضروری لازم است.

برای جلوگیری از تجمع باکتری داخل دهان لازم است هفته ای ۲ یا ۳ بار دندان های سگ را مسواک بزنید اما اگر میخواهید که سگ شما به بیماری های لثه و یا بدی بد دهان مبتلا نشود باید هر روز این کار را انجام دهید هم چنین لازم است ماهی یکبار ناخن های سگ خود را کوتاه کنید، در ناخن های پای او رگ های خونی زیادی وجود دارد و اگر آنها را بیش از حد کوتاه کنید خونریزی میکند و ممکن است دفعه ی بعد هنگام کوتاه کردن ناخن ها سگ با شما همکاری نکند به همین دلیل اگر تجربه ای در این کار ندارید از دامپزشک کمک بگیرید. اگر هنگام راه رفتن سگ صدای کشیده شدن ناخن هایش روی زمین را میشنوید  یعنی آنها بیش از حد بلند شده اند. کوتاه نگه داشتن ناخن ها به شما کمک میکند تا زمانی که سگ با هیجان برای خوش آمدگویی به سمت شما میپرد به شما آسیبی نرساند. هنگام نظافت کردن سگ، او را از لحاظ علائمی مانند زخم، خارش، علائ عفونت مثل قرمزی، حساسیت به لمس، التهاب بر روی پوست بینی، دهان، چشم و یا پاها را بررسی کنید. چشم های سگ باید بدون هیچ قرمزی یا ترشحاتی باشد اگر هفته ای یکبار سگ خود را از همه نظر بررسی کنید باعث میشود تا از مشکلات جدی که ممکن است در سگ رخ دهد جلوگیری کنید.

گوش های سگ خود را از نظر عدم وجود قرمزی و یا بوی بد بررسی کنید زیرا این علائم عفونت گوش است. و هر بار که گوش او را از نظر عدم وجود قرمزی و بوی بد بررسی میکنید با یک پنبه ی مرطوب ملایم و دارای PH متعادل آنها را تمیز کنید و اگر امتداد لبه گوش خشک شد آن را با روغن بچه با روغن نارگیل چرب کنید. هرگز نباید چیزی را داخل کانال گوش فرو ببرید فقط تمیز کردن قسمت بیرونی گوش کافی است .

عکس بول ماستیف

میزان سازگاری نژاد بول ماستیف | Bullmastiff  با کودکان و حیوانات خانگی دیگر

این سگ ها با کودکان بسیار صبور و محافظ خوبی برای آنها هستند. اما به دلیل داشتن جثه ی بزرگشان ممکن است به طور تصادفی پای کودک را لگد کنند. اگر بچه کوچک دارید باید سگی انتخاب کنید که سن و اندازه کمی داشته باشد.

شما باید زمانی که سگ با کودکان همراه میشود بر آنها نظارت داشته باشید زیرا ممکن است به هم آسیب برسانند. به فرزند خود یاد دهید زمانی که سگ درحال آموزش دیدن است برای او غذا نبرد و به او نزدیک نشود. سگ هر چقدر هم اهلی باشد باد زمانی که با کودک همراه میشود او را ببندید. این سگ هرگز دوست ندارد تنها رها شود.آن ها به طور کلی سگ های پرخاشگری نیستند اما اگر در یک محیط باز با سگ های دیگر به خصوص سگ های کوچک هم بازی شوند ممکن است به حالت تهاجمی در آیند اما اگر آنها را به خوبی آموزش دهید میتوانند با گربه ها و حیوانات خانگی دیگر سازگاری خوبی داشته باشند.

عکس بول ماستیف

محل نگهداری نژاد بول ماستیف | Bullmasrltiff

نگهداری از این نژاد در آپارتمان مناسب است به شرطی که فعالیت های روزانه خود را هر رورز انجام دهند. آنها داخل خانه بسیار آرام هستند به همین دلیل شما میتوانید به راحتی در منزل از آنها نگهداری کنید. یک حیاط کوچک یا تراس آپارتمان برای جنب و جوش و فعالیت های بدنی روزانه ی او کافی است. او نمی تواند دمای زیاد و گرما را تحمل کند.

آنها به پیاده روی روزانه نیاز دارند تا از این طریق هم فعالیت های روزانه خود را انجام داده باشند هم از حس غریزی خود که به مهاجرت علاقه مند هستند، پیروی کند. یادتان باشد که به یاد داده شده است که صاحب و رئیس او باید پیش از او حرکت کند هم چنین از هر ورودی که عبور میکنید باید سگ بعد از شما وارد شود.