دسته بندی نژاد سگ ها
1398/02/03
76 بازدید

نژاد وست هایلند وایت تریر

نژاد وست هایلند وایت تریر

بهترین راه برای توصیف نژاد سگ تریر سفید اسکاتلندی این است که به سادگی می گویند که او اعتماد به نفس زیادی دارد. وست هایلند وایت تریر شاد و دوستانه، با طبیعت پر جنب و جوش است که می تواند شما را سرگرم کند.

 

آمار حیاتی نژاد وست هایلند وایت تریر | West Highland White Terrier

دسته بندی نژاد: سگ تریر
قد: ۲۵ تا ۲۷ سانتی متر

وزن: ۶ تا ۱۱ کیلوگرم
طول عمر: ۱۲ تا ۱۶ سال

سگ وست هایلند وایت تریر

نکات برجسته نژاد وست هایلند وایت تریر | West Highland White Terrier

 • وستی صفات تریرها را دارد. او حفاری می کند و به دنبال حشرات موذی است. اما با آموزش مناسب، می تواند در انجام این کارها کنترل شود.
 • او نمی تواند از تعقیب حیوانات خانگی کوچک، مانند خرگوش و پرندگان دست بکشد.
 • این سگ به طور کلی در آموزش دیدن آسان است. به یاد داشته باشید که وستی اراده بسیار قوی و اعتماد به نفس زیادی دارد که می تواند باعث بروز برخی مشکلات آموزشی شود. اگر آموزش او خسته کننده شود بیش از حد سرسخت می شود.
 • وستی به راحتی آراسته می شود و تنها نیاز برس زدن مرتب مویش دارید. موی او بهتر است دو بار در سال کوتاه شود.
 • موی او بسیار کم می ریزد.
 • او نیاز به پیاده روی روزانه و بازی دارد. به طور کلی دارای سطح انرژی پایینی در داخل خانه است و در این زمینه با دیگر تریر ها متفاوت است.
 • وستی به خوبی در هر نوع خانه ای از جمله آپارتمان زندگی می کند (هر چند اگر آموزش ندیده باشد پارس می کند که به احتمال زیاد باعث مشکلات با همسایگان می شود.)
 • او یک سگ اجتماعی است که با همه همراه می شود. وستی کودکان را در هر سنی دوست دارد اما با کودکان بزرگتر راحت تر است.
 • برای فروش وست هایلند وایت تریر یا اطلاع از قیمت سگ وست هایلند وایت تریر می توانید به فروشگاه های مجاز حیوانات خانگی مراجعه کنید.

سگ وست هایلند وایت تریر

وزن و اندازه نژاد وست هایلند وایت تریر | West Highland White Terrier

وزن در نرها: (۷-۱۱) کیلوگرم، در ماده ها: (۶-۸) کیلوگرم .

ارتفاع در نرها: (۲۷) سانتی متر، در ماده ها: (۲۵) سانتی متر.

 

مشکلات و سلامتی نژاد وست هایلند وایت تریر | West Highland White Terrier

وستی به طور کلی سالم است، اما مانند همه نژاد، مستعد ابتلا به برخی بیماری هاست. همه سگ های این نژاد مریض نمی شوند اما اگر شما با این نژاد سر و کار دارید توجه به آن و آگاهی لازم است.

 • امراض استخوانی: این وضعیت استخوانهای جمجمه را تحت تاثیر قرار می دهد و در حالی که یک توله سگ در حال رشد است، جمجمه او نامنظم بزرگ می شود. علائم این بیماری معمولا بین چهار تا هشت ماهگی ظاهر می شود. علت آن ناشناخته است اما گویا ارثی است. اغلب فک توله سگ متورم خواهد شد و او قادر به باز کردن دهان نخواهد بود. هیچ درمانی وجود ندارد، اما ضد التهاب و ضد درد برای کاهش درد موثر است. تغذیه مناسب ضروری است. در موارد شدید، لوله تغذیه ممکن است لازم باشد.
 • آب مروارید: آب مروارید گاهی اوقات درسگ های نسبتا جوان (کمتر از شش سال) رخ می دهد. معمولا ارثی است.
 • در رفتگی کشکک: این بیماری یک مشکل شایع در سگ های کوچک است. این بیماری هنگامی ایجاد میشود که کشکک، که دارای سه بخش است – استخوان ران (استخوان ران)، پاتلا (کشکک) و درشت نی – به درستی شکل نگرفته باشد که باعث لنگش در پا و یا راه رفتن غیر طبیعی می شود، نوعی که مانند جست و خیز و یا هاپ به نظر برسد. این شرایط ممکن است در هنگام تولد رخ بدهد، اگر چه بی نظمی فعلی و یا در رفتگی تا خیلی بعد نمایان نمی شود. در رفتگی کشکک ناشی از مالش می تواند به ورم مفاصل یا بیماری دژنراتیو مفصل منجر شود. در رفتگی شدید کشکک ممکن است نیاز به جراحی ترمیمی داشته باشد.

سگ وست هایلند وایت تریر

تغذیه نژاد وست هایلند وایت تریر | West Highland White Terrier

توصیه می شود روزانه ۰.۵ تا ۱.۵ پیمانه غذای سگ با کیفیت بالا به صورت دو وعده ی غذایی تقسیم شده به او بدهید.

توجه: سگ بالغ هر چقدر که از مواد غذایی مصرف میکند، بستگی به اندازه، سن، سوخت و ساز بدن، سطح فعالیت او دارد. سگ ها، مانند انسان ها به همه میزان غذایی که انسان می خورد نیاز ندارند. این مسئله طبیعی است که یک سگ بسیار فعال از یک سگ گوشه نشین نیاز بیشتری به غذا خوردن دارد. کیفیت مواد غذایی سگ نیز تفاوتهایی دارد و هرچه مواد غذایی بهتری بخرید بیشتر سگتان را سیر می کند و برعکس. سگتان را عادت به زمان مناسب برای تغذیه بدهید و به جای آنکه غذا تمام وقت در اختیارش باشد، آنها را دو بار در روز غذا بدهید.

سگ وست هایلند وایت تریر

آراستن نژاد وست هایلند وایت تریر | West Highland White Terrier

موی وستی نیاز به برس زدن مرتب و پیرایش دارد که معمولا در پا و اطراف گوش و چشم مورد نیاز است. موی بسیار کم می ریزد.

مسواک زدن دندان سگها را حداقل دو یا سه بار در هفته انجام دهید تا باکتری های داخل دهان از بین برود. مسواک زدن روزانه برای جلوگیری از بیماری های لثه و بوی بد دهان ضروری است.

کوتاه کردن ناخن یک یا دو بار در ماه لازم است. اگر شما صدای کشیده شدن ناخن بر روی زمین را میشنوید پس آنها بیش از حد بلند شده است. کوتاه نگه داشتن منظم ناخن پا در شرایط خوب، به شما کمک می کند وقتی سگ با شور و شوق میپرد تا به شما خوش آمد بگوید، به دست و تن شما خراش نیافتد.
درناخن پای سگ رگ های خونی وجود دارد و اگر شما بیش از حد ناخنش را بگیرید باعث خونریزی می شود و سگ شما ممکن است دفعه بعد که ناخن گیر را ببیند، با شما همکاری نکند. بنابراین، اگر شما پیرایش ناخن سگ را تجربه نکرده اید، اطلاعات کامل را از یک دامپزشک بپرسید.

عادت های سگ خود را زمانی که او یک توله سگ است آموزش دهید. به پنجه های او اغلب رسیدگی کرده زیرا این نژاد در برابر پاهای خود سگی حساس به شمار میرود. در داخل دهان و گوش او را نگاه کنید تا متوجه تمیز بودن آن بشوید نظافت سگ، زمینه را برای آزمایشات دامپزشکی آسان میکند.

داخل دهان اورا نگاه کنید همانطور که او را نظافت می کنید، علایم زخم، خارش، علائم عفونت مثل قرمزی، حساسیت به لمس، التهاب روی پوست را در بینی، دهان، چشم و روی پاها بررسی کنید. چشم باید بدون هیچ قرمزی یا ترشحاتی باشد. بررسی هفتگی دقیق به شما کمک میکند مشکلات بالقوه سلامتی او را در مراحل اولیه پیدا کنید.

گوش سگ باید در هفته برای قرمزی یا بوی بد، که می تواند عفونت را نشان می دهد بررسی شود. هنگامی که شما گوش سگ خود را بررسی می کنید، پاک کردن آنها با یک توپ پنبه مرطوب با ملایم و pH متعادل گوش پاک کن برای کمک به جلوگیری از عفونت لازم است. اگر در امتداد لبه گوش خشک شد، با روغن بچه، روغن نارگیل آنها را چرب کنید. هر چیزی به کانال گوش فرو نکنید؛ فقط تمیز کردن گوش خارجی کافی است.

 

میزان سازگاری نژاد وست هایلند وایت تریر | West Highland White Terrier با کودکان و حیوانات خانگی دیگر

وست تریر یک سگ دوست داشتنی است که مایل به بازی با بچه های بزرگتر است. یک وست تریر با سگ های دیگر تعامل خوبی دارد. مانند هر نژاد، شما همیشه باید به کودکان چگونگی رفتار و لمس سگ را آموزش داده و همیشه ناظر بر هر نوع فعالیت بین سگ ها و کودکان خردسال برای جلوگیری از هر گونه گاز گرفتن یا گرفتن گوش یا کشیدن دم توسط هر دو باشید. هرگز نگذارید فرزند خردسال تان برای سگ در حال آموزش غذا ببرد یا با او بازی کند یا مزاحم خواب او شود. سگ هر چقدر هم اهلی باشد هنگام بازی با کودکان باید مراقب او باشید و این سگ هرگز دوست ندارد تنها رها شود.

به طور کلی، این سگ حالت تهاجمی نسبت به سگ های دیگر ندارد، اگر چه در یک محیط سرباز به خصوص اگر سگ های کوچک در حال بازی در اطراف باشند در حالت تهاجمی قرار می گیرد. اگر این سگ آموزش ببیند می تواند با حیوانات دیگر حتی گربه ها هم بازی شود.

سگ وست هایلند وایت تریر

محل نگهداری نژاد وست هایلند وایت تریر | West Highland White Terrier

این نژاد برای نگهداری در آپارتمان مناسب است ولی باید در طول روز به میزان کافی فعالیت بدنی داشته باشد. در داخل خانه بسیار آرام است و می توانید این سگ را به راحتی در خانه نگهداری کنید. یک حیاط کوچک یا تراس آپارتمان شما، برای جنب و جوش و انجام فعالیت های بدنی روزانه او کافی است.