دسته بندی نژاد سگ ها
1398/01/14
48 بازدید

نژاد پاگل

نژاد پاگل

پاگل نژادی از ترکیب دو نژاد پاگ و بیگل است. او سگی است که به لطف شخصیت دوست داشتنی و ظاهر مهربانش به محبوبیت رسیده است. او با کوکان و سایر سگ ها سازگاری خوبی دارد و می تواند یک همراه عالی برای خانواده باشد. بدلیل هوشیاری اش ممکن است از پارس کردن لذت ببرد، با اینکه باهوش و دوست داشتنی است اما ممکن است زمانی آموزش خیلی مشتاق و راضی نباشد.

 

آمار حیاتی نژاد پاگل | Puggle

دسته بندی نژاد: سگ های دورگه

قد: ۳۳ تا ۳۸ سانتی متر

وزن: ۸ تا ۱۴ کیلوگرم

طول عمر: ۱۰ تا ۱۵ سال

عکس پاگل

نکات برجسته نژاد پاگل | Puggle

 • سگ پاگل یک نژاد دورگه از ترکیب دو نژاد پاگ و بیگل است.
 • پاگل ها سگ های پرانرژی و فعالی هستند که به فعالیت های روزانه احتیاج دارند، برای او بهتر است که در روز دو مرتبه پیاده روی و هر بار به مدت ۱۵ دقیقه داشته باشد.
 • پاگل ها ریزش مو دارند و باید برای حذف موهای مرده به صورت هفتگی بدنشان را شانه بزنید. آنها همچنین به مراقبت های خاصی نیاز دارند تا چین و چروک های پوستشان را خشک و تمیز نگه دارند.
 • پاگلها سگ های کوچکی هستند، اما می توانند خرابکار باشند. با استفاده از تکنیک های تقویت مثبت مانند غذاهای تشویقی، جایزه و بازی آنها را آموزش دهید.
 • پاگلها بطورکلی میانه خوبی با سگ ها و حیوانات خانگی دیگر دارند، هرچند ممکن است حیوانات خانگی کوچکتر را شکار کنند.
 • پاگلها سگ های مهربان و دوست داشتنی هستند که می توانند یک سگ همراه فوق العاده برای هر کسی حتی کسانی که بار اولشان است سگ نگهداری می کنند، باشند. آنها با کودکان از هر سنی سازگارند.
 • پاگلها سگ های همراه هستند و اگر برای زمانی طولانی تنها بمانند ممکن است دچار اضطراب جدایی شوند.
 • این سگ ها می توانند خودشان را با هر نوع خانه ای سازگار کنند، از آپارتمان های شهری گرفته تا خانه های ویلایی حومه شهر. با این حال، مراقب باشید اگر شما در محل زندگیتان محدودیتی برای سروصدا دارید، باید بدانید که پارس کردن و زوزه کشیدن یک خصیصه رفتاری معمول در مورد پاگل ها است.
 • برای داشتن یک توله سگ سالم، هرگز از پرورش دهندگان نامعتبر یا مغازه هایی که حیوانات خانگی می فروشند خریداری نکنید. بدنبال پرورش دهنده ای باشید که تمامی آزمایشات مربوط به سگ ها را در زمینه بیماری های ژنتیکی انجام داده باشد و سگ هایی که مزاج سالم داشته باشند.
 • برای فروش سگ پاگل یا خرید سگ پاگل می توانید به فروشگاه های مجاز حیوانات خانگی مراجعه کنید.

عکس پاگل

تاریخچه نژاد پاگل | Puggle

این سگ احتمالا نتیجه یک جفت گیری تصادفی بین دو نژاد پاگ و بیگل در زمانی در دهه ۱۹۹۰ میلادی است. این نژاد بسیار محبوب است و به نوبه خود طبیعتی شیرین و ظاهری مهربان دارد.

هیچ انجمن نژادی برای پاگل وجود ندارد و تاکنون هیچ تلاشی هم برای برسمیت شناختن صورت نگرفته است. بیشتر پاگلها نتیجه اولین نسل از جفت گیری پاگ و بیگل هستند، اما تعداد کمی هم از جفت گیری پاگل با پاگل وجود دارند.

 

وزن و اندازه نژاد پاگل | Puggle

وزن در نرها: (۸-۱۴) کیلوگرم، وزن در ماده ها: (۸-۱۴) کیلوگرم.

قد در نرها: (۳۳-۳۸) سانتی متر، قد در ماده ها: (۳۳-۳۸) سانتی متر.

نکته: در مورد پاگل های مینیاتوری قدشان کمتر از ۳۳ سانتی متر و وزنشان هم بین (۴-۸) کیلوگرم است.

عکس پاگل

شخصیت نژاد پاگل | Puggle

پاگل یک سگ شیرین و باهوش است که براحتی می تواند خودش را با شرایط زندگی خانوادگی سازگار کند. آنها بازیگوش و راحت هستند و از اینکه مدت زمان زیادی را کنار خانواده سپری کنند لذت می برند. پاگل ها معمولا میانه خوبی با هر کسی دارند که این شامل کودکان و حیوانات خانگی هم می شود. مشکلات بالقوه رفتاری هم دارد که شامل زوزه کشیدن، پارس کردن، حفر کردن و سرگردانی است.

مانندهر سگی این نژاد هم نیاز دارند که خیلی زود روابط اجتماعی را شروع کنند، آنها باید زمانی که هنوز کوچک هستند با افراد گوناگون، صداها، مناظر و تجارت مختلفی مواجه شوند. این روند به شما این اطمینان را میدهد که سگتان به سمت تبدیل شدن به یک سگ همراه و اهل گردش رشد می کند.

عکس پاگل

مشکلات و سلامتی نژاد پاگل | Puggle

مانند تمامی نژادها پاگل هم در معرض ابتلا به بیماری های ژنتیکی و محیطی است. هیچ سگی کامل و بی عیب و نیست، اما این بدین معنی نیست که همه پاگل ها تحت تاثیر بیماری و درد هستند. بنابراین برای داشتن یک پاگل سالم چه از لحاظ جسمی چه ذهنی انجام تحقیقات ضروری است. یک پرورش دهنده معتبر باید گواهی سلامت و عدم مشکلات بهداشتی را به شما ارائه دهد. از آنجائیکه برخی مشکلات سلامتی با قبل از بلوغ کامل سگ بروز نمی کند، بنابراین برای سگ های کمتر از ۲ سال گواهی سلامتی صادر نمی شود. بنابراین شما باید پرورش دهنده ای را پیدا کنید که سگ از قبل از سن ۲ تا ۳ سالگی پرورش داده باشد. در زیر برخی از مشکلات سلامتی که ممکن است پاگل به آنها دچار شود را می بینید.

 • استنوتیک نرس: این بیماری به عنوان حفره بینی سوراخ شده نیز شناخته می شود که یک اختلال مادرزادی است، به این معنی که سگ همراه با این اختلال متولد می شود. این بیماری بر روی سگ هایی که پوزه کوتاه دارند تاثیر می گذارد و نفس کشیدن را برایشان سخت می کند. علائم آن شامل نفس کشیدن با سروصدا و عدم تحمل فعالیت است. در این بیماری سگ ها به اندازه کافی اکسیژن دریافت نمی کنند و ممکن است لثه هایشان آبی شود. در موارد خفیف آن را می توان با جلوگیری از چاقی، محدود کردن فعالیت در آب و هوای گرم و مرطوب و استفاده از یک قلاده مناسب بجای قلاده های گردنی مدیریت کرد. موارد شدیدتر ممکن است احتیاج به عمل جراحی داشته باشند.
 • دیسپلازی مفصل ران: یک بیماری وراثتی است که در آن استخوان ران به خوبی به مفصل ران متصل نمی شود. بعضی از سگهای مبتلا به این بیماری ممکن است در ناحیه لگن، یک پا یا هردو پای عقب دچار درد شوند؛ اما در عین حال ممکن است که شما متوجه هیچ گونه ناراحتی در یک سگ مبتلا به دیسپلازی ران نشوید. باتوجه به سن سگ ممکن است دچار ورم مفاصل شود. غربالگری اشعه X برای دیسپلازی ران توسط بنیاد ارتوپدی حیوانات یا برنامه بهبود ران دانشگاه پنسیلوانیا pennHIP انجام میشود. اگر شما در حال خرید توله سگ هستید حتما از پرورش دهنده آن سوال کنید که آیا آزمایشات مربوط به این بیماری برروی پدر و مادر آن سگ انجام شده است یا خیر و از عاری بودن هرگونه مشکلی مطمئن شوید. دیسپلازی ران یک بیماری وراثتی است اما ممکن است تحت عوامل محیطی مانند رژیم غذایی پرکالری یا صدمات وارده بر اثر پریدن و افتادن برروی سطوح نیز ایجاد شده باشد.
 • کم کاری تیروئید: بیماری است در غده تیروئید که در آن هورمون تیروئید به اندازه کافی تولید نمی شود. علائم این بیماری شامل چاقی، بی حالی، کیفیت ضعیف پوشش بدن، خشکی و پوسته پوسته شدن پوست، عدم تحمل سرما و عده ای هم فکر می کنند پرخاشگری و تحریک پذیری می باشد. این بیماری را می توان با دارو مدیریت کرد و سگ می تواند یک زندگی کامل و شاد داشته باشد.
 • در رفتگی کشکک: این یک مشکل شایع در سگهای کوچک است. این بیماری زمانی رخ میدهد که کاسه زانو که شامل سه بخش استخوان ران، کشکک زانو و ساق پا است، بدرستی تنظیم نباشد. این موضوع باعث لنگیدن یک پا یا راه رفتن غیر طبیعی سگ میشود. این بیماری است که در هنگام تولد پیش می آید. سایش ناشی از در رفتگی کشکک می تواند باعث آرتروز یا ورم مفاصل که یک بیماری دژنراتیو مفصلی است، بشود. این بیماری دارای ۴ درجه متفاوت است، که در درجه اول ممکن است باعث لنگیدن گاه و بیگاه حیوان شود ودر درجات بالا میتواند منجر به عمل جراحی شود.
 • صرع: اختلالی است که باعث تشنج سگ می شود. صرع را می توان با استفاده از دارو کنترل کرد اما درمانی برای آن وجود ندارد. سگ مبتلا به این بیماری را مدیریت مناسب می تواند یک زندگی کامل و سالم داشته باشد. علت صرع ممکن است ارثی باشد و یا بعلت عواملی ناشناخته بروز کند.
 • چشم گیلاسی: این بیماری زمانی رخ می دهد که غده ای که بعنوان چشم سوم شناخته شده است متورم می شود. این غده متورم شده یک توده قرمز رنگ شبیه به گیلاس است، که در گوشه داخلی چشم سگ بوجود می آید. درمان این بیماری معمولا جراحی است.

عکس پاگل

مراقبت از نژاد پاگل | Puggle

پاگلها عاشق مردم هستند و باید در داخل خانه کنار افراد خانواده نه بیرون از خانه زندگی کند. تا زمانیکه در داخل خانه زندگی می کنند باید به اندازه کافی فعالیت داشته باشند. پاگل ها قادرند خود را با هر نوع مکانی برای زندگی وفق دهند، که این موضوع شامل آپارتمان هم می شود، هرچند ممکن است که زیاد پارس کنند. برخی از آنها به زوزه کشیدن تمایل دارند و این خصیصه رفتاری را از والدین بیگل خود به ارث برده اند.

پاگل ها باهوش هستند اما ممکن است لجباز شوند. آنها بهترین پاسخ را به آموزشی می دهند که در آن از تکنیک های تقویت مثبت مثل غذای تشویقی، بازی و جایزه استفاده شده باشد. فعالیت زیاد داشتن به جلوگیری کردن از یاغی شدن پاگل کمک می کند. او باید هر روز دو بار هر دفعه به مدت ۱۵ دقیقه پیاده روی یا زمان بازی داشته باشد. مطمئن باشید که زمان پیاده روی همیشه با قلاده باشد یا در جاهای امن حصار کشی شده بازی کند. زمانی که یک بو یا رایحه ای که برایشان لذت داشته باشد به مشامشان برسد ممکن است از دستورات شما پیروی نکنند و به دنبال بو کشیده شوند.

عکس پاگل

تغذیه نژاد پاگل | Puggle

میزان توصیه شده روزانه: ۵/۸ تا ۱.۵ پیمانه غذای خشک با کیفیت که به دو وعده غذایی تقسیم شود.

نکته : مقدار غذایی که سگ بالغ شما میخورد بستگی به اندازه سن، ساختار، سوخت وساز و سطع فعالیتهای او دارد. سگها هم مثل انسانها شخصیتهای حقیقی هستند ونیاز های غذایی همه آنها مثل هم نیست کیفیت غذای سگ نیز متفاوت است. شما بهتر است غذای مغذی تری به سگ بدهید تااینکه ظرف غذای او را چندین بار پر کنید.

غذای سگ خود را بوسیله اندازه گیری مواد غذایی و غذا دادن دو بار درروز به جای ترک غذا در تمام وقت در وضعیت جسمی خوبی قرار دهید. اگر مطمئن نیستید که اضافه وزن دارد او را با چشم و دستتان آزماش کنید. اول نگاه کردن به او. شما باید قادر باشید کمر او را ببینید. سپس دست خود را بر پشتش و شستها را در امتداد ستون فقرات قرار دهید با انگشتها رو به پائین بکشید شما باید بدون وارد کردن فشار زیاد قادر به لمس دنده ها باشید. اگر نتوانستید او نیاز به کم کردن غذا و افزایش دادن فعالیتش دارد.

 

آراستن نژاد پاگل | Puggle

پاگل پوششی صاف، کوتاه و دولایه دارد. پوشش لایه زیرین کوتاه و متراکم است و بوسیله لایه بالایی که کمی بلندتر است پوشیده می شود. این نژاد در رنگ های حنایی، قرمز، قهوه ای مایل به زرد، لیمویی، سیاه و یا هر کدام از این رنگ ها با رنگ سفید دیده می شود. برخی از آنها یک ماسک سیاه رنگ روی صورت دارند.

ریزش موی آنها مانند دو نژاد پاگ و بیگل است. برای پاک کردن موهای ریخته شده باید هر هفته او را شانه بزنید. فقط در صورت نیاز او را حمام کنید، اما برای جلوگیری از عفونت مطمئن باشید که چین ها روی صورت، اطراف پوزه و چشمانش فاقد هر گونه آلودگی و رطوبت هستند. نکته مهم این است که بعد از حمام بین چین های بدنش را کاملا خشک کنید. چشم ها بطور منظم بررسی کنید که فاقد هر گونه ترشح یا قرمزی که نشانه التهاب هستند باشند.

حداقل ۲ یا ۳ بار در هفته دندانهایش برای جلوگیری از تجمع باکتری ها و جرم مسواک بزنید. مسواک زدن روزانه برای جلوگیری از بیماری های لثه و بوی بد دهان مفید است.

عکس پاگل

میزان سازگاری نژاد پاگل | Puggle با کودکان و حیوانات خانگی دیگر

پاگل سگی است که خلق و خوی شیرینی دارد و با هر کودکی در هر سنی به خوبی سازگار است. با این حال شما همیشه باید به کودکانتان در مورد تعاملاتشان با سگ ها و نحوه لمس کردن آنان آموزش دهید؛ شما باید همیشه برروی رفتار کودک و سگتان باهم نظارت داشته باشید تا از هرگونه آسیبی از سوی هر دو طرف جلوگیری کنید. شما باید به فرزند خود یاد دهید زمانی که سگ خواب است یا در حال غذا خوردن است از او دور بماند. هرگز کودک را با سگ تنها نگذارید.

پاگل ها رفتاری دوستانه دارند و به طور کلی میانه خوبی با سگ ها و حیوانات خانگی دارند. آنها ممکن است حیوانات خانگی کوچکتر را شکار کنند، بخصوص اگر غریزه شکار را از والدین بیگل خود به ارث برده باشند. آموزش مناسب و در کنار حیوانات خانگی دیگر بودن در اوایل دوران تولگی می تواند این ویژگی را به حداقل برساند.

عکس پاگل

محل نگهداری نژاد پاگل | Puggle

این نژاد برای نگهداری در آپارتمان مناسب است ولی باید در طول روز به میزان کافی فعالیت بدنی داشته باشد. در داخل خانه بسیار آرام است و می توانید این سگ را به راحتی در خانه نگهداری کنید. یک حیاط کوچک یا تراس آپارتمان شما، برای جنب و جوش و انجام فعالیت های بدنی روزانه او کافی است.