دسته بندی نژاد گربه ها
1398/01/19
70 بازدید

تخمین مدت زمان مطالعه‌ی مطلب: 3 دقيقه

نژاد سیبری

نژاد سیبری

سیبری دوست دارد که همیشه کنار شما باشد، گربه مهربانی است دنبال شما در خانه راه میافتد مثل تماشای تلوزیون یا کار با کامپیوتر و حتی زمانی که می خواهید به حمام بروید. زمانی که شما می نشینید سریع به بغل شما می آید. این گربه اجتماعی است و نسبت به مهمان ها خجالتی نیست.

 

آمار حیاطی گربه نژاد سیبری | Siberian

 طول عمر: ۱۱ تا ۱۵ سال.

 

وزن گربه نژاد سیبری | Siberian

وزن: (۳.۶-۷.۷) کیلوگرم.

گربه سیبری

شخصیت گربه نژاد سیبری | Siberian

گربه سایبرین فعال و بازیگوش است و علاقه زیادی به آوردن اسباب بازی پرتاب شده دارد. این گربه بازیگوش و باهوش است برای همین بهتر است، طلا و جواهر و یا دیگر موارد بالقوه جذاب را از دید او پنهان کنید.

گربه های سیبری آب بازی را دوست دارند و لذت میبرند همراه شما در وان باشند. ممکن است شما او را بالای راه رو یا بالاترین نقطه اتاق پیدا کنید.

حواستان باشد، با فعالیت و سر و صدا او را خسته نکنید.

گربه سیبری

مشکلات و سلامتی گربه نژاد سیبری | Siberian

هر دو گربه اصیل و گربه نژاد مخلوط دچار مشکلات ژنتیکی و طبیعی می شود. به طور کلی سالم است، اما یک مشکل که در نژاد دیده شده است کاردیومیوپاتی هیپرتروفیک است.

کاردیومیوپاتی هیپرتروفیک ، یک شکل از بیماری های قلبی است که باعث می شود عضله قلب بزرگ شود.

 

مراقبت از گربه نژاد سیبری | Siberian

موهای گربه سیبرین بطور فصلی در بهار و پاییز ریخته خواهد شد، و شما باید موها را بیشتر شانه بزنید.حمام به ندرت لازم است، پوشش او در برابر آب مقاوم است. مطمئن شوید در موقع حمام پوشش او بطور کامل خیس شده است بهتر است او را با شامپو ملایم بشویید.
مسواک زدن دندان برای جلوگیری از بیماری های پریودنتال لازم است. پیشنهاد میشود روزانه دندان های او را مسواک کنید. کوتاه کردن ناخن دو هفته یک بار پیشنهاد می شود. پاک کردن ترشحات گوشه های چشم با یک پارچه نرم و مرطوب لازم است. برای جلو گیری از انتشار عفونت بهتر است برای هر چشم از پارچه جداگانه استفاده کنید. گوش ها را هفته ای یک بار بررسی کنید. اگر آنها کثیف بودند، با یک توپ پنبه یا پارچه مرطوب و نرم ویا مرطوب با مخلوطی از سرکه سیب طبیعی و آب گرم پاک کنید.
گربه سیبری را بهتر است فقط در محیط داخلی  خانه نگه دارید، برای پیشگیری از بیماری های پخش شده توسط گربه های دیگرو حملات سگ.

گربه سیبری

آراستن گربه نژاد سیبری | Siberian

نژاد سیبری پوشش سه لایه دارد او موهای فراوان در اطراف گردن دارد. نژاد سایبرین قدرتمند و قوی اما مستبد با رفتاری شیرین است. گوش ​​بزرگ، چشم تقریبا گرد که می تواند سبز، طلایی ، سبز-طلا یی و یا مسی باشد.

پوشش سیبری در سن ۵ سالگی به رشد کامل می رسد. بدن عضلانی و پنجه بزرگ و گرد و پوشیده از مو دارد.

گربه سیبری

میزان سازگاری گربه نژاد سیبری | Siberian با کودکان و حیوانات خانگی دیگر

گربه سیبری خوی جسورانه دارد. خونسرد و آروم بودن دیگران او را عصبانی و دلخور میکند. این ویژگی او را تبدیل به گزینه عالی برای یک خانواده شلوغ می کند. او با سگ و گربه دیگر سازگار است. معرفی حیوانات خانگی به آرامی و در شرایط کنترل شده باید انجام شود.