دسته بندی نژاد سگ ها
1397/12/25
48 بازدید

نژاد اسکاتیش تریر

نژاد اسکاتیش تریر

اسکاتیش تریر یک شخصیت مستقل نژاد سگ است و نسبت به ستایش و نکوهش کاملا حساس است. او یک تریر واقعی مستقل، هوشمند و  خنده دار است و همراه و همدم راه رفتن است. با وجود اندازه او، صدایش تند و تیز نیست. او به قدری قدرتمند است که می تواند سارق را بترساند.

 

آمار حیاتی نژاد اسکاتیش تریر | Scottish Terrier

دسته بندی نژاد: سگ تریر
قد: تا ۲۵ سانتی متر
وزن: ۹ تا ۱۱ کیلوگرم
طول عمر: ۱۱ تا ۱۳ سال

اسکاتیش تریر
نکات برجسته نژاد اسکاتیش تریر | Scottish Terrier

 • در اصل اسکاتیش تریر برای شکار تربیت شده است و غریزه او به حفاری طبیعی است.
 • اسکاتیش تریرتمایل به دوری از غریبه ها دارد و می تواند حالت تهاجمی نسبت به سگ های دیگر اگر با آنها آشنا نشده باشد، داشته باشد.
 • اسکاتیش سگ کوچک است اما کم انرژی نیست. آنها به عنوان سگ کار پرورش داده شده اند و نیاز به ورزش روزانه و تحرک دارند. اگر شما به دنبال یک سگ شاد کنار خود هستید یک اسکاتی ممکن است برای شما مناسب باشد.
 • اگر چه تریر اسکاتیش از ورزش لذت می برد، اما آهسته دویدن برایش توصیه نمی شود. آنها با پاهای کوتاه خود، می توانند یک پیاده روی کوتاه داشته باشند.
 • اسکاتی باید یک حصار فیزیکی اطراف حیاط خود داشته باشدکه آن را از تعقیب گربه، سنجاب، دوچرخه و  دیگر اشیاء در حال حرکت در روی خیابان محفوظ نگه دارد.
 • اسکاتی برای خانه هایی با نوزادان و کودکان نوپا مناسب نیست.
 • موی او کم میریزد اما نیاز به نظافت دارد و برای حفظ، به نظافت هفتگی یا روزانه نیاز دارد و باید چند بار در سال کوتاه شود.
 • از نظر اندازه و نیازهای ورزشی، این سگ سازگار با انواع مختلفی از خانه، از جمله آپارتمان است.
 • برای دریافت یک سگ سالم، هرگز یک توله سگ از یک صاحب غیر مسئول یا فروشگاه حیوان خانگی نخرید. به دنبال توله سگی باشید که آنها رابرای بیماری های ژنتیکی که ممکن است داشته باشد از روی صدایشان آزمایش کرده باشند.

 

وزن و اندازه نژاد اسکاتیش تریر | Scottish Terrier

وزن در نرها: (۹.۵-۱۱) کیلوگرم، در ماده ها: (۹-۱۰.۵) کیلوگرم.

ارتفاع در نرها: (۵) سانتی متر، در ماده ها: (۵) سانتی متر.

اسکاتیش تریر

مشکلات و سلامتی نژاد اسکاتیش تریر | Scottish Terrier

تریر اسکاتیش به طور کلی سالم است، اما مانند همه نژادهای سگ، آنها نیز مستعد ابتلا به شرایط و بیماری های خاص هستند.

 • اسکاتی کرامپ: یک اختلال شایع در اسکاتیش تریراست و بی ضرر به نژاد محسوب می شود. علائم و نشانه های گرفتگی اسکاتی تنها زمانی رخ می دهد که سگ بیش از حد تحریک شود، مانند در طی ورزش، جفت گیری یا  دعوا. سگ در حالت طبیعی استراحت ظاهر خواهد شد اما یک قوس در ستون فقرات را نشان می دهند. بعضی از سگ ها ممکن است به طور موقت توانایی خود را برای راه رفتن یا بازی از دست بدهند و ممکن است مشکل راه رفتن یا دویدن در هنگام استرس پیدا کنند. این یک بیماری پیشرونده نیست و  اسکاتیش تریرزندگی طولانی و سالم خواهد داشت. درمان لازم نیست، اما در برخی موارد شدید آن با ویتامین E، دیازپام یا پروزاک درمان می شود.
 • بیماری فون ویلبراند: این یک اختلال ارثی است که می تواند باعث خونریزی خفیف تا نسبتا شدید یا خونریزی طولانی مدت شود. اگر شما گمان میبرید سگ خود بیماری فون ویلبراند دارد، از دامپزشک خود بخواهید یک آزمایش خون و اقدامات احتیاطی لازم را قبل از هر عمل جراحی انجام دهد.
 • در رفتگی کشکک: همچنین به عنوان "تضعیف خفه" شناخته شده یک مشکل شایع در سگ های کوچک است. این بیماری هنگامی ایجاد میشود که کشکک، که دارای سه بخش است – استخوان ران (استخوان ران)، پاتلا (کشکک) و درشت نی – به درستی شکل نگرفته باشد. این باعث لنگش در پا یا یک راه رفتن غیر طبیعی می شود، نوعی که مانند جست و خیز یا هاپ بنظر برسد. این شرایط ممکن است در هنگام تولد رخ بدهد، اگر چه بی نظمی فعلی یا در رفتگی تا خیلی بعد نمایان نمی شود. در رفتگی کشکک ناشی از مالش می تواند به ورم مفاصل یا بیماری دژنراتیو مفصل منجر شود. چهار درجه از در رفتگی کشکک، اعم از درجه یک که لنگش موقت گاه به گاه باعث در رفتگی در مفاصل، به درجه دو، که در آن عطف ساق پا و کشکک شدید نیست وجود دارد. در رفتگی شدیدتر کشکک ممکن است نیاز به جراحی ترمیمی داشته باشد.

 

تغذیه نژاد اسکاتیش تریر | Scottish Terrier

توصیه می شود روزانه ۱ تا ۱.۵ فنجان غذای سگ با کیفیت بالا در روز به صورت دو وعده ی غذایی تقسیم شده به او بدهید.

توجه: سگ بالغ هر چقدر که از مواد غذایی مصرف میکند، بستگی به اندازه، سن، سوخت و ساز بدن، سطح فعالیت او دارد. سگ ها، مانند انسان ها به همه میزان غذایی که انسان می خورد نیاز ندارند. این مسئله طبیعی است که یک سگ بسیار فعال از یک سگ گوشه نشین نیاز بیشتری به غذا خوردن دارد. کیفیت مواد غذایی سگ نیز تفاوتهایی دارد و هرچه مواد غذایی بهتری بخرید بیشتر سگتان را سیر می کند و برعکس. سگتان را عادت به زمان مناسب برای تغذیه بدهید و به جای آنکه غذا تمام وقت در اختیارش باشد، آنها را دو بار در روز غذا بدهید.

اسکاتیش تریر

آراستن نژاد اسکاتیش تریر | Scottish Terrier

در حالی که بسیاری از مردم آنها را به عنوان سیاه و سفید می شناسند، اسکاتیش تریر همچنین می تواند خاکستری یا راه راه یا گندم گون باشد. آنهایی که گندم گون اند کمی شبیه تریر غرب کوهستان سفیدند که با توجه به تاریخ در هم تنیده خود تعجب آور نیست.

اسکاتیش تریردولایه مو دارد. موی رویی سخت و سفت است و زیر لایه، نرم و متراکم می باشد. پوست اسکاتیش به سرعت خشک می شود، به طوری که لازم استحمام است.

بسیاری معتقدند که اسکاتیش تریرآسان برای حفظ است، اما در واقع این نژاد نیاز به مقدار زیادی نظافت دارد. تنظیم یک جدول نظافت برای سگ تا حدی کار را برای شما آسان تر می کند. موی او نیاز به نظافت هفتگی دارد.

موی اسکاتیش تریرشما باید هر دو ماه یک بار کوتاه شود؛ شما می توانید آن را خودتان انجام دهید یا او را به آرایشگاه ببرید. اگر شما علاقمند به نگه داشتن موی بلند هستید، چند بار در سال باید او را تر و تمیزکنید.

اسکاتیش واکنش های بدی به کک نشان می دهد به طوری که به جویدن موی خود می پردازد و خود را طاس می کند. برس زدن به طور منظم و با استفاده از یک شانه کرک ایده ای خوب است.

 مسواک زدن دندان سگها را حداقل دو یا سه بار در هفته انجام دهید تا باکتری های داخل دهان از بین برود. مسواک زدن روزانه برای جلوگیری از بیماری های لثه و بوی بد دهان ضروری است.

کوتاه کردن ناخن یک یا دو بار در ماه لازم است. اگر شما صدای کشیده شدن ناخن بر روی زمین را میشنوید پس آنها بیش از حد بلند شده است. کوتاه نگه داشتن منظم ناخن پا در شرایط خوب، به شما کمک می کند وقتی سگ با شور و شوق میپرد تا به شما خوش آمد بگوید، به دست و تن شما خراش نیافتد.
درناخن پای سگ رگ های خونی وجود دارد و اگر شما بیش از حد ناخنش را بگیرید باعث خونریزی می شود و سگ شما ممکن است دفعه بعد که ناخن گیر را ببیند، با شما همکاری نکند. بنابراین، اگر شما پیرایش ناخن سگ را تجربه نکرده اید، اطلاعات کامل را از یک دامپزشک بپرسید.

عادت های سگ خود را زمانی که او یک توله سگ است آموزش دهید. به پنجه های او اغلب رسیدگی کرده زیرا این نژاد در برابر پاهای خود سگی حساس به شمار میرود. در داخل دهان و گوش او را نگاه کنید تا متوجه تمیز بودن آن بشوید نظافت سگ، زمینه را برای آزمایشات دامپزشکی آسان میکند.

داخل دهان اورا نگاه کنید همانطور که او را نظافت می کنید، علایم زخم، خارش، علائم عفونت مثل قرمزی، حساسیت به لمس، التهاب روی پوست را در بینی، دهان، چشم و روی پاها بررسی کنید. چشم باید بدون هیچ قرمزی یا ترشحاتی باشد. بررسی هفتگی دقیق به شما کمک میکند مشکلات بالقوه سلامتی او را در مراحل اولیه پیدا کنید.

گوش سگ باید در هفته برای قرمزی یا بوی بد، که می تواند عفونت را نشان می دهد بررسی شود. هنگامی که شما گوش سگ خود را بررسی می کنید، پاک کردن آنها با یک توپ پنبه مرطوب با ملایم و pH متعادل گوش پاک کن برای کمک به جلوگیری از عفونت لازم است. اگر در امتداد لبه گوش خشک شد، با روغن بچه، روغن نارگیل آنها را چرب کنید. هر چیزی به کانال گوش فرو نکنید؛ فقط تمیز کردن گوش خارجی کافی است.

اسکاتیش تریر

میزان سازگاری نژاد اسکاتیش تریر | Scottish Terrier با کودکان و حیوانات خانگی دیگر

او خیلی با بچه ها خوب است اما مانند هر تریر نسبت به کشیدن دم یا مویش واکنش نشان می دهد و برای سر و صدا و حرکات کودکان نوپا و نوزادان مناسب نیست. اما با کودکان به خوبی رفتار می کند.

او یک سگ کوچک و درست است، اما می تواند حالت تهاجمی با سگ های دیگر، به ویژه کسانی از همان جنس داشته باشد. اگر چه او یک سگ مبارز نیست، اما در پاسخ به چالش سگ دیگر، می تواند یک مشکل واقعی باشد.

از آنجا که او یک شکارچی است، به تعقیب حیوانات خانگی کوچکتر می پردازد. ممکن یک گربه را تحمل کند، اما او قطعا پستانداران کوچک مانند همستر یا موش صحرایی را اطراف خود تحمل نمی کند.
اسکاتیش تریر

محل نگهداری نژاد اسکاتیش تریر | Scottish Terrier

این نژاد برای نگهداری در آپارتمان مناسب است ولی باید در طول روز به میزان کافی فعالیت بدنی داشته باشد. در داخل خانه بسیار آرام است و می توانید این سگ را به راحتی در خانه نگهداری کنید. یک حیاط کوچک یا تراس آپارتمان شما، برای جنب و جوش و انجام فعالیت های بدنی روزانه او کافی است.