دسته بندی نژاد سگ ها
1398/02/04
38 بازدید

نژاد هریر

نژاد هریر

هریر ها در اصل برای شکار خرگوشهای صحرایی و روباه ها پرورش یافته اند. امروزه نژاد سگ محبوبی نیستند، اما حس بویایی فوق العاده شان و خستگی ناپذیر بودنشان آنها را تبدیل به گزینه بسیار مناسبی برای شکارچیان کرده است.

 

آمار حیاتی نژاد هریر | Harrier

دسته بندی نژاد: سگ شکاری

قد: ۴۸ تا ۵۳ سانتی متر

وزن: ۲۰ تا ۲۷ کیلوگرم

طول عمر: ۱۰ تا ۱۲ سال

سگ هریر

نکات برجسته نژاد هریر | Harrier

 • بعضی از هریرها لجباز و یک دنده هستند و برای آموزشهای خانگی مقاومت میکنند. بسته های آموزشی برای آنها توصیه میشود.
 • هریرها تمایل زیادی به ایجاد سرو صدا دارند بعضی از آنها عاشق فریاد زدن هستند.
 • برخی از هریرها حفاری کردن را دوست دارند و به این موضوع که در زیر حصارها برای فرار کردن و به تعقیب چیزی رفتن حفاری می کنند مشهورند.
 • هریرها سگهای شکاری هستند و از هر فرصتی استفاده میکنند تا بازی کنند یا بدنبال بو و عطر چیزی بروند. اگر شما یک هریر دارید حصار امن یک ضرورت است. نرده های الکترونیکی زیرزمینی برای جلوگیری از فرار آنها کافی نیست زیرا آنها دارای آستانه درد بالایی هستند و شوک مختصری که به آنها وارد میشود مانعی از رفتنشان نمی شود.
 • هریرها سگهای پر انرژی و با استقامتی هستند. آنها برای خانواده های فعال و افراد ورزشکاری که علاقه دارند با سگشان که با قلاده بسته شده (که بدنبال تعقیب و گریز نروند) دوچرخه سواری کنند مناسب هستند. آنها ممکن است که اگر در خانه هایی زندگی کنند که تحرکشان کم باشد چاق و خرابکار شوند.
 • آنها اگر بدرستی اجتماعی نشوند و آموزش نبینند، ممکن است گربه ها یا حیوانات خزدار دیگر را به چشم طعمه ببیند و شکارشان کند.
 • هریرها سگهای نگهبان خوبی هستند، اگر احساس کنند که غریبه ای یا چیزی قلمروشان را تهدید میکند پارس خواهند کرد. اما سگهای محافظ خوبی نیستند.
 • هریرها اگر سرپناه مناسبی برای سرما و گرما داشته باشند در بیرون از منزل بخوبی می توانند زندگی کنند. بهتری حالت برای آنها زمانی است که همراه سگهای دیگر یا خانواده هایشان هستند.
 • گوشهای بلند سگ هرییر از جریان هوا به داخل گوش جلوگیری میکند بنابراین آنها در معرض ابتلا به عفونت گوش هستند.
 • برای داشتن یک توله سگ سالم، هرگز از پرورش دهندگان نامعتبر یا فروشگاههایی که حیوانات خانگی میفروشند خریداری نکنید. بدنبال پرورش دهنده ای باشید که تمامی آزمایشات مربوط به سگها را در زمینه بیماریهای ژنتیکی انجام داده باشد و سگهایی که مزاج سالم داشته باشند.

سگ هریر

وزن و اندازه نژاد هریر | Harrier

وزن در نرها: (۲۰-۲۷) کیلوگرم، وزن در ماده ها: (۲۰-۲۷) کیلوگرم.

قد در نرها: (۴۸-۵۳) سانتی متر، قد در ماده ها: (۴۸-۵۳) سانتی متر.

 

شخصیت نژاد هریر | Harrier

به عنوان یک سگ تازی– سگی که برای کار بعنوان عضوی از یک گروه از آن استفاده میشود– هریر مهربان و ملایم است و هرگز نسبت به سگهای دیگر حالت تهاجمی ندارد.

او بعنوان یک سگ شکاری متفکر و مستقل است و لجباز هم میتواند باشد. مهم است که به او با استفاده از روشهایی آموزش دهید که متقاعدش کند که مطیع بودن ایده خودش است. تقویت مثبت– پاداش برای رفتار درست– روش خوبی است برای رفتار با این نژاد. او سگ نگهبان خوبی است و زمانی که صداهای عجیب و غریب بشنود یا با کسی روبرو شود به شما هشدار خواهد داد.

مانند هر سگی، هریرها هم نیاز دارند که در سنین اولیه اجتماعی شوند و در معرض بسیاری از افراد مختلف، مناظر، صداها و تجارت گوناگونی قرار بگیرند. اجتماعی شدن آنها به شما این اطمینان را میدهد که سگتان در جهت تبدیل شدن به یک سگ خوب رشد خواهد کرد.

سگ هریر

مشکلات و سلامتی نژاد هریر | Harrier

هریرها معمولا سگهای سالمی هستند، اما مثل تمام نژادها آنها هم مستعد ابتلا به برخی از بیماریها هستند. ممکن است که همه استپیزها، همه این بیماریها را نگیرند اما اگر شما از این نژاد مراقبت میکنید مهم است که نسبت به آنها آگاهی داشته باشید.

 • دیسپلازی مفصل ران: یک بیماری وراثتی است که در آن استخوان ران به خوبی به مفصل ران متصل نمی شود. بعضی از سگهای مبتلا به این بیماری ممکن است در ناحیه لگن، یک پا یا هردو پای عقب دچار درد شوند؛ اما در عین حال ممکن است که شما متوجه هیچ گونه ناراحتی در یک سگ مبتلا به دیسپلازی ران نشوید. باتوجه به سن سگ ممکن است دچار ورم مفاصل شود. غربالگری اشعه X برای دیسپلازی ران توسط بنیاد ارتوپدی حیوانات یا برنامه بهبود ران دانشگاه پنسیلوانیا pennHIP انجام میشود. اگر شما در حال خرید توله سگ هستید حتما از پرورش دهنده آن سوال کنید که آیا آزمایشات مربوط به این بیماری برروی پدر و مادر آن سگ انجام شده است یا خیر و از عاری بودن هرگونه مشکلی مطمئن شوید. دیسپلازی ران یک بیماری وراثتی است اما ممکن است تحت عوامل محیطی مانند رژیم غذایی پرکالری یا صدمات وارده بر اثر پریدن و افتادن برروی سطوح نیز ایجاد شده باشد.

اگر شما در حال خرید یک توله سگ هستید، باید پرورش دهنده ای را پیدا کنید که گواهی عدم سوء پیشینه سلامت را هم برای پدر و هم برای مادر توله سگ به شما نشان دهد. گواهی عدم سوء پیشینه سلامت ثابت میکند که سگ از آزمایشات لازم را برای عاری بودن از یک بیماری خاص انجام داده است.

سگ هریر

مراقبت از نژاد هریر | Harrier

هریرها انرژی و استقامت زیادی دارند. اگر به اندازه کافی فعالیت داشته باشند همراهان خوبی هستند، در غیر اینصورت ممکن است خرابکار شوند. هریرها برای زندگی آپارتمانی مناسب نیستند. آنها باید درخانه هایی که حیاط بزرگ برای دویدن دارند زندگی کنند. حیاط نیاز به نرده هایی دارد که آنها نتوانند از روی آن بپرند یا زیر آن را حفاری کنند.

آنها میتوانند در خارج از منزل با سرپناه مناسبی برای سرما وگرما زندگی کنند، اما ترجیح میدهند که در داخل و در کنار شما باشند.

هریرها زوزه میکشند – پارس کردن ممتند و طولانی مدت – زمانی که تنها بمانند یا اینکه حوصله شان سر برود، پس تنها گذاشتن آنها در حیاط پشتی برای ساعتهای طولانی ایده خوبی نیست، بخصوص اگر همسایگانتان نزدیک شما باشند.

این سگها عاشق این هستند که همراه شما باشند، اما نمی خواهند که در مرکز توجه قرار داشته باشند. هریرها ی بالغ باید در روز مسافت و زمان زیادی را پیاده روی کنند یا آهسته بدوند.

توله سگها نیاز به فعالیتهای مختلفی دارند. در سن ۹ هفتگی تا ۴ ماهگی بردن توله سگ به محل نگهداری سگها یک یا ۲ بار در هفته بعلاوه ۱۵ تا ۲۰ دقیقه بازی در حیاط صبحها و عصرها راه بسیار خوبی برای ورزش، آموزش و اجتماعی شدن است.

در سن ۴ تا ۶ ماهگی کلاسهای مطیع سازی هفتگی و روزانه نیم مایل پیاده روی بعلاوه زمانی برای بازی کردن در حیاط نیازهای اورا در این سن تامین میکند. در سن ۶ ماهگی تا یک سالگی انجام بازی به مدت ۴۰ دقیقه در صبحهای خنک وشبها نه در طول روز که هوا گرم است. پیاده روی را تا مسافت یک مایل ونیم ادامه دهید. بیشتر از یک سالگی توله سگ میتواند با حفظ فاصله کمتر از یک مایل همراه شما بدود. البته باید مکررا در طول مسیر به او استراحت بدهید و از سطوح سخت مانند سیمان اجتناب کنید. همزمان با اینکه او رشد میکند و بالغ میشود می توانید فاصله خودتان با او و همچنین زمان دویدن را افزایش دهید. این ورزشهای منظم می تواند به رشد استخوانها و مفاصل و حفاظت از آنها کمک کند.

سگ هریر

تغذیه نژاد هریر | Harrier

میزان توصیه شده روزانه: ۱.۵ تا ۲ پیمانه غذای خشک با کیفیت که به دو وعده غذایی تقسیم شود. توله سگها میتوانند تا ۴ پیمانه هم در روز غذا بخورند که باید به سه وعده غذایی تقسیم شود.

توجه: مقدار غذایی که سگ بالغ شما میخورد بستگی به اندازه سن، ساختار، سوخت وساز و سطع فعالیتهای او دارد. سگها هم مثل انسانها شخصیتهای حقیقی هستند ونیاز های غذایی همه آنها مثل هم نیست کیفیت غذای سگ نیز متفاوت است. شما بهتر است غذای مغذی تری به سگ بدهید تااینکه ظرف غذای او را چندین بار پر کنید.

اگر مطمئن نیستید که اضافه وزن دارد او را با چشم و دستتان آزماش کنید. اول نگاه کردن به او. شما باید قادر باشید کمر او را ببینید. سپس دست خود را بر پشتش و شستها را در امتداد ستون فقرات قرار دهید با انگشتها رو به پائین بکشید شما باید بدون وارد کردن فشار زیاد قادر به لمس دنده ها باشید. اگر نتوانستید او نیاز به کم کردن غذا و افزایش دادن فعالیتش دارد.

سگ هریر

آراستن نژاد هریر | Harrier

هریرها پوشش کوتاه، ضخیم، براق و گوشهای خیلی نرمی دارند. آنها را میتوانید در طیف گسترده ای از رنگها ببنید، اما رایج ترین رنگ در آنها در ایالت متحده دیده شده است، سه رنگه (سیاه، قهوه ای مایل به زرد، سفید) و قرمز و سفید است. آنها شبیه سگهای نژاد انگلیش فاکس هند اما کوچکتر هستند.

هریرها به آسانی آراسته میشوند. یک بار درهفته آنها را با یک دستکش شکاری مناسب یا یک برس پوستشان را شانه بزنید. از لحاظ ریزش مو در حد متوسطی هستند، با برس زدن منظم از ریخته شدن مو برروی لباسها یا مبلمان میتوانید جلوگیری کنید.

گوشهای درازش را بررسی کنید. از آنجائیکه فلاپی گوشش آویزان است از جریان هوا جلوگیری میکند، بنابراین برای جلوگیری از عفونت گوشش را تمیز کنید. تنها بخشی از گوش را که میتوانید ببینید با یک تکه پنبه مرطوب تمیز کنید البته توصیه میشود که این کار را دامپزشک انجام دهد.

هرگز سواب پنبه یا هر چیز دیگری را به داخل کانال گوش فرو نکنید. در صورتی که داخل گوش بوی بدی بدهد یا قرمز بنظر برسد یا سگ سر وگوشش را بخاراند ممکن است دچار عفونت گوش شده باشد.

حداقل ۲ یا ۳ بار در هفته دندانهایش برای جلوگیری از تجمع باکتریها و جرم مسواک بزنید. مسواک زدن روزانه برای جلوگیری از بیماریهای لثه و بوی بد دهان مفید است.

اگر صدای کشیده شدن ناخنهایش را میشنوید باید آنها را بطور منظم کوتاه کنید. اینکار از صدمه خوردنتان زمانی که سگ با شور و اشتیاق برای خوش آمدگویی به سمتتان می آید جلوگیری میکند.

همانطور که اورا نظافت میکنید بدنش را از لحاظ زخم، خارش، علائم عفونت مثل قرمزی، حساسیت به لمس یا التهاب برروی پوست مورد بررسی قرار دهید. گوش، بینی، دهان وچشم را بررسی کنید، چشمها باید روشن باشند و هیچگونه قرمزی یا ترشحی نداشته باشند.

سگ هریر

میزان سازگاری نژاد هریر | Harrier با کودکان و حیوانات خانگی دیگر

هریرها با کودکان بسیار عالی هستند. بطوریکه گفته شد شما همیشه باید به کودکانتان در مورد تعاملاتشان با سگها و نحوه لمس کردن آنان آموزش دهید؛ شما باید همیشه برروی رفتار کودک و سگتان باهم نظارت داشته باشید تا از هرگونه آسیبی از سوی هر دو طرف جلوگیری کنید. شما باید به فرزند خود یاد دهید زمانی که سگ خواب است یا در حال غذا خوردن است از او دور بماند. هرگز کودک را با سگ تنها نگذارید.

هریرها از اینکه در جمع سگهای دیگر باشند لذت میبرند. با این حال ممکن است حیوانات کوچک دیگر مانند گربه را به چشم طعمه ببینند. اگر با حیوانات دیگر از زمانی توله بودنشان نبوده اند باید نظارت زیادی بررفتار بینشان داشته باشید.

 

محل نگهداری نژاد هریر | Harrier

این نژاد برای نگهداری در آپارتمان مناسب نیست زیرا نیاز به حداقل یک حیاط کوچک دارد تا بتواند فعالیت بدنی و ورزشی را در طول روز انجام دهد. همچنین علاقه زیادی به دویدن در فضای آزاد دارد و اگر در محیط باز قرار نگیرد، کلافه و غیر قابل کنترل می شود.