دسته بندی نژاد سگ ها
1398/01/05
94 بازدید

نژاد بیچون فرایز

نژاد بیچون فرایز

سگ های نژاد بیچون فرایز بسیار دوست داشتنی و جذاب هستند. آنها دارای موهای بلند و کمی فردار، گوشهای بلند و افتاده، چشم های گرد و سیاه رنگ، گردنی بلند کمانی شکل و دمی که در پشت او کامل فر خورده است می باشند. بیچون فرایز بسیار شاد، سرزنده و رفتاری دوستانه دارد هم چنین به فعالیت و بازی کردن بسیار علاقه مند است. آنها اغلب به رنگ سفید و کرم روشن یافت می شود.

بیچون فرایز

آمار حیاتی نژاد بیچون فرایز | Bichon Frise

دسته بندی نژاد: سگ همدم

قد: ۲۳ تا ۲۸ سانتی متر

وزن: ۳ تا ۵.۵ کیلوگرم

طول عمر: ۱۲ تا ۱۵ سال

 

نکات برجسته نژاد بیچون فرایز | Bichon Frise

 • این سگ ها هرگز دوست ندارند که تنها رها شوند.
 • توله سگ بیچون فرایز جثه ی کوچکی دارد و باید همراه با کودکان و تحت نظارت بزرگسالان بزرگ شوند. فروش توله بیچون فرایز رواج دارد. قیمت سگ بیچون فرایز در تهران متفاوت است.
 • بیچون دارای هوش بالا و بسیار حیله گر است و برای اینکه یک همدم خوب برای شما باشد باید به او یاد دهید که از شما اطاعت کند.
 • بیچون به یک نظافت حرفه ای نیاز دارد.
 • بسیاری از صاحب های این سگ ها تکنیک های تربیتی را برای آموزش دادن او یاد زود میگیرند اما این کار آسانی نیست و مدت زمان زیادی نیاز دارد.
 • بیچون ها خیلی زود به بیماری های پوستی و آلرژی ها مبتلا می شوند.
 • بیچون فرایز سگ بسیار زیبا و کوچک ای است. به همین دلیل ممکن است شما وسوسه شوید که بیش از حد از آنها مراقبت کنید اما این کار اشتباهی است و سگ خجالتی و ترسو بار می آید، در موقعیت های خطر ناک مواظب او باشید اما باید به سگ خود آموزش دهید تا در برخورد با مردم و دیگر حیوانات اعتماد به نفس داشته باشد.
 • برای خرید یک سگ سالم، هرگز آن را از پرورش دهنده های غیر قانونی و یا فروشگاههای حیوانات خانگی نخرید و به دنبال توله سگی باشید که آزمایشات لازم از نظر عدم وجود بیماری های ژنتیکی که ممکن است سگ به آن مبتلا شود روی او آزمایش شده باشد.
 • بیچون فرایز قیمت های مختلفی می تواند داشته باشد. برای خرید و فروش بیچون فرایز به فروشگاه های مجاز حیوانات خانگی مراجعه کنید.

بیچون فرایز

وزن و ارتفاع نژاد بیچون فرایز | Bichon Frise

وزن در نرها: (۳.۵-۵) کیلوگرم، در ماده ها: (۳.۵-۵) کیلوگرم.

ارتفاع در نرها: (۲۳-۲۸) سانتی متر، در ماده ها: (۲۳-۲۸) سانتی متر.

 

مشکلات و سلامتی نژاد بیچون فرایز | Bichon Frise

سگهای این نژاد به طور کلی سگهای سالمی هستند اما مانند تمام سگهای دیگر آنها نیز ممکن است به برخی بیماری ها مبتلا شوند. همه ی سگ های این نژاد بیمار نمی شوند اما اگر شما از این نژاد مراقبت میکنید باید نسبت به آنها آگاهی لازم را داشته باشید.

 • مشکلات مثانه: باعث سنگ مثانه و عفونت مثانه میشود. عواملی مانند پروتئین بیش از حد، منیزیم و فسفر زیاد در رژیم غذایی و یا طول کشیدن مدت زمان طولانی بین ادرار کردن باعث سنگ مثانه میشود و عفونت مثانه را میتوان در دو نوع عفونت هاب باکتریایی یا ویروسی مشاهده کرد. اگر ادرار سگ همراه با خون است یا در هنگام ادرار کردن مشکل دارد و یا اشتهایش را از دست داده است باید او را نزد دامپزشک ببرید تا معاینه شود.
 • آلرژی: بیچون فرایز میتواند به دلایل مختلفی دچار آلرژی شود یکی از آن عوامل میتواند مواد غذایی باشد هم چنین اک به نیش کک نیز بسیار حساس است. اگر سگ شما زیاد خود را می خاراند یا پنجه هایش را لیس میزند و یا صورتش را مدام مالش می دهد، حتما او را نزد دامپزشک ببرید.
 • در رفتگی کشکک: این یک بیماری شایع در بین سگ های که جثه ی کوچکی دارند است. در رفتگی کشکک معمولا در پای عقب سگ اتفاق میافتد و باعث درد شدیدی میشود و ممکن است باعث فلج سگ شود. هر چند بسیاری از سگ های مبتلا به این بیماری می توانند زندگی عادی داشته باشند.
 • واکسیناسیون حساسیت: بعضی از بیچون ها نسبت به واکسیناسیون حساسیت نشان می دهند و بسیار رنج می برند. علائم این حساسیت عبارت است از: کهیر، تورم صورت، درد و بی حالی. در موارد پیشرفته تر که معمولا خیلی کم اتفاق می افتد سگ به عوارض بیشتری دچار میشود و یا ممکن است بمیرد به همین دلیل باید چند ساعت بعد از زدن واکسن، تحت مراقبت باشد تا اگر دامپزشک متوجه موردی غیر معمول شد آن را رفع کند.
 • دیسپلازی مفصل ران: این بیماری معمولا در بین سگ های این نژاد شایع است. عواملی مانند ژنتیک، محیط زیست و رژیم غذایی در تغییر شکل مفصل ران تاثیر گذار هستند. با اینکه سگ مبتلا به بیماری زندگی عادی و سالمی دارد اما ممکن است برخی از آنها به عمل جراحی نیاز داشته باشند. دیسپلازی مفصل ران یک بیماری وراثتی است که در آن استخوان ران به خوبی به مفصل ران متصل نمیشود در نتیجه باعث لنگیدن یک پا یا هر دو پای عقب سگ میشود، شما هیچ علامتی از درد در سگ مبتلا به این بیماری نمی بینید اما در سنین بالا موجب ورم مفاصل او میشود. اگر شما قصد خرید توله سگ دارید باید مطمئن شوید آزمایشات لازم در مورد این بیماری روی پدر و مادر توله ی سگتان انجام داده باشند. اگر چه دیسپلازی مفصل ران یک بیماری وراثتی است اما عواملی مانند رژیم غذایی پرکالری یا صدمات ناشی از پریدن یا سقوط کردن بر روی سطوح صاف و نرم میتواند در رشد سریع این بیماری تاثیر گذا ر باشد.
 • آب مروارید: آب مروارید گاهی اوقات در سگ های کمتر از شش سال سن، رخ می دهد و یک بیماری ارثی است. هنگام خرید توله سگ بیچون فرایز حتما از پرورش دهنده ی او بخواهید که گواهی سلامت چشم پزشکی مادر توله سگ را به شما نشان دهد.

بیچون فرایز

تغذیه نژاد بیچون فرایز | Bichon Frise

توصیه می شود روزانه ۱/۲ تا ۱.۵ پیمانه غذای سگ با کیفیت بالا در روز، به صورت دو وعده ی غذایی تقسیم شده به او بدهید.

توجه: مقدار غذایی که سگ شما میخورد به  سن، ساختار بدنی، سوخت و ساز و سطح فعالیتهای او بستگی دارد. سگ ها هم مانند انسانها رفتارهای طبیعی دارند و نیاز های غذایی همه آنها مانند هم نیست هم چنین کیفیت غذای آنها نیز متفاوت است. بهتر است به جای اینکه ظرف غذای او را چند بار در روز از غذای معمولی پر کنید، غذاهای مغذی و کمتری به سگ خود بدهید.

شما میتوانید برای جلوگیری از چاقی سگتان، به جای ترک غذای او ، دو بار در روز به او غذا بدهید و میزان غذایش را اندازه گیری کنید. اگر مطمئن نیستید که سگ شما اضافه وزن دارد یا نه، میتوانید او را با دست و چشمتان آزمایش کنید، اول به او نگاه کنید طوری که شما بتوانید کمر سگ را ببینید سپس دست خود را روی پشتش و شست خود را در امتداد ستون فقراتش قرار دهید انگشتان خود را به سمت پایین بکشید شما باید بدون اینکه فشار زیادی به سگ وارد کنید قادر به لمس دنده هایش باشید اما اگر نتوانستید دنده هایش را لمس کنید سگ اضافه وزن دارد و باید غذایش را کم کرده و فعالیتش را افزایش دهید.

سگ های نژاد بیچون فرایز ممکن است به سنگ کلیه مبتلا شوند که با رژیم غذایی مناسب و افزایش مصرف آب می توانید آن را کنترل و درمان کنید.

بیچون فرایز

آراستن نژاد بیچون فرایز | Bichon Frise

این سگ ها دارای دو پوشش هستند و تنها به رنگ سفید دیده می شوند. لایه زیرین نرم و متراکم و پوشش بیرونی ترکیبی و بافت نرم تری دارد هم چنین پوشش بیرونی با فاصله از لایه زیرین قرار گرفته است که او را پف دار و عروسکی تر نشان می دهد.

گفته میشود که موهای او هرگز نمیریزد اما این گفته دقیقا درست نیست زیرا موی همه موجودات می ریزد.

نظافت کردن بیچون فرایز آسان است اما ممکن است برای نگهداری از او دچار مشکل شوید. شما باید وقت کافی برای نژافت کردن و حمام کردن او در نظر داشته باشید، لازم است حداقل ۲ بار در هفته موهای او را برس بزنید و زمانی که بدنش کثیف میشود او را حمام دهید. داخل گوش سگ خود را بررسی کنید و مطمن شوید که کاملا تمیز باشند حتی گاهی اوقات لازم است که موهایی که داخل گوش رشد میکنند را کوتاه کنید. اگر شما متوجه تجمع مو، قرمزی یا بوی بد شدید و یا اینکه سگ گوش خود را می خاراند و مدادم سر خود را تکان میدهد ممکن است دچار عفونت گوش شده باشد و باید او را نزد دامپزشک ببرید.

۴ الی ۶ هفته یکبار حمام کردن، برس کشیدن، کوتاه کردن ناخن، پیرایش و تمیز کردن گوشهایش کافی است.

برای حفظ ظاهری زیبا و سلامت بیچون فرایز بهتر است همیشه صورت او را تمیز نگهدارید. مخط و ترشحات چشم موجب تجمع آنها دور چشم میشود که میتواند منجر به مشکلات چشم شود.

برای جلوگیری از تجمع باکتری داخل دهان لازم است هفته ای ۲ یا ۳ بار دندان های سگ را مسواک بزنید اما اگر میخواهید که سگ شما به بیماری های لثه و یا بدی بد دهان مبتلا نشود باید هر روز این کار را انجام دهید هم چنین لازم است ماهی یکبار ناخن های سگ خود را کوتاه کنید اگر هنگام راه رفتن سگ صدای کشیده شدن ناخن هایش روی زمین را میشنوی  یعنی آنها بیش از حد بلند شده اند. در داخل ناخن های سگ رگ های زیادی وجود دارد و اگر آنها را بیش از حد کوتاه کنید موجب خونریزی میشود و ممکن است دفعه ی بعد هنگام کوتاه کردن ناخن ها سگ با شما همکاری نکند به همین دلیل اگر شما تجربه ای در این کار ندارید او را برای کوتاه کردن ناخن هایش نزد دامپزشک ببرید. کوتاه نگه داشتن ناخن ها به شما کمک میکند تا زمانی که سگ با هیجان برای خوش آمدگویی به سمت شما میپرد به شما آسیبی نرساند.هنگام نظافت کردن سگ، او را از لحاظ علائمی مانند زخم، خارش، علائ عفونت مثل قرمزی، حساسیت به لمس، التهاب بر روی پوست بینی، دهان، چشم و یا پاها را بررسی کنید. چشم های سگ باید بدون هیچ قرمزی یا ترشحاتی باشد اگر هفته ای یکبار سگ خود را از همه نظر بررسی کنید باعث میشود تا از مشکلات جدی که ممکن است در سگ رخ دهد جلوگیری کنید.

بیچون فرایز

میزان سازگاری نژاد بیچون فرایز | Bichon Frise با کودکان و حیوانات خانگی دیگر

این نژاد میتواند دوست خوبی برای کودکان باشند، آنها از بازی کردن با کودکان و نشستن دور آنها لذت میبرند. بیچون فرایزها نسبت به سر و صدا و هیاهو در هنگام بازی با کودک بسیار مقاوم هستند. مانند تمام سگ های دیگر زمانی که بیچون فرایزها با کودکان همراه میشوند شما باید بر آنها نظارت داشته باشید زیرا ممکن است به هم آسیب برسانند. به فرزند خود یاد دهید زمانی که سگ در حال آموزش دیدن است برای او غذا نبرد و به او نزدیک نشود. سگ هر چقدر هم اهلی باشد باد زمانی که با کودک همراه میشود او را ببندید. این سگ هرگز دوست ندارد تنها رها شود. بیچون فرایزها از مشارکت با سگ های دیگر لذت میبرند اما باید مطمئن شوند که صاحبشان به اندازه کافی به او توجه میکند هم چنین اگر آنها را به خوبی آموزش دهید میتوانند با گربه ها و حیوانات خانگی دیگر سازگاری خوبی داشته باشند.

بیچون فرایز

محل نگهداری نژاد بیچون فرایز | Bichon Frise

نگهداری از آنها در آپارتمان مناسب است اما باید فعالیت ها و ورزش های روزانه ی خود را انجام دهند. بیچون ها در داخل خانه پر جنب و جوش و فعال هستند و نیازی به حیاط ندارند.