دسته بندی نژاد سگ ها
1398/01/04
50 بازدید

نژاد بدلینگتون تریر

نژاد بدلینگتون تریر

ظاهر این نژاد شبیه به بره است. او دارای پیشانی خمیده و موهایی فر است که واقعا شبیه به یک گوسفند کوچک میباشد. چشم هایی کوچک و موهایی به حالت مضاعف دارد هم چنین لایه سطحی بدنش زبر و خشن و لایه ی زیرین نرم میباشد. بدلینگتون تریر در رنگهای آبی، جگری و شنی دیده می شوند و دارای خال های سرخ رنگ در بالای چشم و روی پاها، سینه و در پشت می باشد.

سگهای این نژاد مهربان، اجتماعی، شاد و بازیگوش، وفادار و سرزنده می باشند و رابطه ی خوبی با کودکان و غریبه ها دارند. بدلینگتون تریر را باید از همان سنین اولیه با گربه ها و سایر حیوانات خانگی آشنا کرد. معمولا با سایر سگ ها سازگار است اما باید او را سگهای سلطه جو و پرخاشگر دور نگه داشت زیرا اگر یکبار با آنها وارد جنگ شود او نیز میتواند به یک سگ جنگ جو تبدیل شود. بدلینگتون تریر  سگی شجاع و قادر به دویدن با سرعت زیاد میباشد. باید آنها را در مکان های بسته باز نگه دارید.

نژاد بدلینگتون تریر

آمار حیاتی نژاد بدلینگتون تریر | Bedlington Terrier

دسته بندی نژاد: سگ تریر

قد: بین ۳۸ تا ۴۰.۵ سانتی متر

وزن: بین ۷.۵ تا ۱۰.۵ کیلو گرم

طول عمر: بین ۱۴ تا ۱۶ سال

 

نکات برجسته نژاد بدلینگتون تریر | Bedlington Terrier

 • سگ نژاد بدلینگتون تریر میتواند به مدت زمان طولانی به یک چیز خیره شود.
 • زمانی که برای اولین بار دیگر حیوانات خانگی آشنا میشود باید برای جلوگیری از آسیب زدن به یکدیگر بر آنها نظارت داشته باشید.
 • این سگها به ورزش و تحریک روانی نیاز دارند وگرنه بی حوصله میشوند و مشکلاتی را به وجود می آورند.
 • بدلینگتون سگی بسیار باهوش است که آموزش ها را زود یاد میگیرند البته آنها به آموزشهای سخت پاسخ نمی دهند.
 • بهتر است هفته ای یک یا دو برای محافظت از پوستش او را نظافت کنید.
 • این سگها چون حیوانات دیگر را تعقیب میکنند و بسیار سریع هستند به یک حیاط که دور آن حصار کشیده شده باشد احتیاج دارند.
 • اگر قصد خرید یک سگ سالم را داری هرگز آن را از پرورش دهنده های غیر مسئول و یا فروشگاههای حیوان خانگی خریداری نکنید شما باید توله سگی را پیدا کنید که او را برای بیماری های ژنتیکی که ممکن است به آن مبتلا شود آزمایش کرده باشند.

نژاد بدلینگتون تریر

وزن و ارتفاع نژاد بدلینگتون تریر | Bedlington Terrier

وزن در نرها: (۷.۵-۱۰.۵) کیلوگرم، در ماده ها: (۷.۵-۱۰.۵) کیلوگرم.

ارتفاع در نرها: (۴۰.۵) سانتی متر، در ماده ها: (۳۸) سانتی متر.

 

مشکلات و سلامتی نژاد بدلینگتون تریر | Bedlington  Terrier

بدلینگتون ها به طور کلی سگ های سالمی هستند، اما مانند تمام سگ های دیگر آنها نیز ممکن است به برخی بیماری ها مبتلا شوند همه ی آنها دچار بیماری نمیشوند اما اگر شما از این نژاد مراقبت میکنید باید نسبت به آنها آگاهی لازم را داشته باشید.

 • مسمومیت مس: یک بیماری وراثتی است و زمانی رخ میدهد که کبد نمیتواند مس موجود در مواد غذایی را دفع کند که منجر به تجمع مس در بدن شده و در نتیجه باعث بیماری و مرگ میشود. این بیماری در اثر صفت اتوزومال مغلوب رخ میدهد سگی که این ژن را از هر دو والدین خود به ارث ببرد به این بیماری مبتلا میشود و اگر فقط از یک والد به ارث ببرد حامل آن نامیده میشود.  از طریق آزمایش DNA میتوان تشخیص داد که سگ به بیماری دچار شده یا حامل ژن است و اگر لازم باشد ژن ها را از بدن حذف کنند.
 • در رفتگی کشکک: در رفتگی کشکک یا تضعیف خفه معمولا در بین سگ های کوچک شایع است و زمانی رخ می دهد که کشکک (که دارای سه بخش استخوان ران، پاتلا و درشت نی است) به درستی شکل نگرفته باشد. این بیماری باعث لنگیدن یک پا یا هر دو پا و یک راه رفتن غیر طبیعی در سگ میشود. اگر چه این در رفتگی در هنگام تولد رخ میدهد اما مدت ها بعد علائمی از آن نمایان نمیشود.  در رفتگی ناشی از مالش میتواند به ورم مفاصل یا بیماری دژنراتیو منجر شود.
 • Distichiasis: این بیماری زمانی رخ میدهد که یک ردیف مژه ی اضافه بر روی غدد چربی چشم سگ در امتداد لبه ی پلک پایین می روید و موجب تحریک چشم میشود که در این حالت ممکن است سگ دچار دو بینی شود یا مدام چشم خود را مالش دهد. دامپزشکان این مژه ها را با قرار دادن نیتروژن مایع منجمد شده جراحی میکنند و از بین میبرند. این نوع عمل را تحت بی هوشی کامل انجام میدهند.
 • کلیه قشر هیپوپلازی:  این بیماری زمانی رخ میدهد که  یک یا هر دوکلیه به طور غیر طبیعی رشد نکنند که سگ دچار نارسایی کلیه میشود. اولین نشانه های این بیماری تشنگی است که باعث افزایش دفع ادرار میشود. این بیماری قابل درمان نیست و فقط میتوان آن را کنترل کرد.
 • دیسپلازی شبکیه: باعث اختلال در رشد شبکیه چشم میشود و در زمان تولد توله سگ رخ میدهد. این بیماری بیشتر موارد خفیف است و باعث کوری چشم سگ نمی شود. دامپزشکان میتوانند در سنین ۷ تا ۱۲ هفتگی این بیماری را تشخیص دهند.

نژاد بدلینگتون تریر

تغذیه نژاد بدلینگتون تریر | Bedlington Terrier

توصیه می شود روزانه ۱.۵ تا ۲.۵ پیمانه غذای سگ با کیفیت بالا در روز، به صورت دو وعده ی غذایی تقسیم شده به او بدهید.

توجه: مقدار غذایی که سگ شما میخورد به اندازه سن، ساختار، سوخت و ساز و سطح فعالیتهای او بستگی دارد، سگها هم مانند انسانها رفتارهای واقعی دارند و نیاز های غذایی همه آنها مانند هم نیست و هم چنین کیفیت غذای آنها نیز متفاوت است. شما بهتر است به جای اینکه ظرف غذای او را چند بار در روز از غذای معمولی پرکنید غذای مغذی تری به سگ خود بدهید.

شما میتوانید برای جلوگیری از چاقی سگ خود به جای ترک غذای او در تمام وقت، دو بار در روز به او غذا بدهید و میزان غذایش را اندازه گیری کنید. اگر مطمئن نیستید که سگ شما اضافه وزن دارد میتوانید او را با چشمان و دستتان آزمایش کنید اول به او نگاه کنید طوری که شما بتوانید کمر سگ را ببینید دست خود را روی پشتش و شست های خود را در امتداد ستون فقراتش قرار دهید سپس انگشتان خود را به پایین بکشید شما باید بدون اینکه فشار زیادی به سگ وارد کنید قادر به لمس دنده هایش باشید اگر نتوانشتید دنده ها را لمس کنید سگ شما اضافه وزن دارد و باید غذایش را کم کرده و فعالیتش را افزایش دهید.

نژاد بدلینگتون تریر

آراستن نژاد بدلینگتون تریر | Bedlington Terrier

نژاد بدلینگتون دارای یک پوست متمایز و ست بوده که از ترکیب غیر معمولی موهای سخت و نرم تشکیل شده است. موهای بدلینگتون کمی به شکل حلقه ای نشان داده میشوند اما این نوع مو بیشتر از یک اینچ از بدن سگ را نمی پوشاند.

پوست این نوع سگها بیشتر سفید است اما در رنگ ها مختلفی مانند: آبی، شنی، جگری، آبی و قهوه ای مایل به زرد، شنی و قهوه ای مایل به زرد و جگری و قهوه ای مایل به زرد وجود دارد. رنگ قهوه ای مایل به زرد بیشتر بر روی پاها و سینه سگ دیده میشود. بدلینگتون ها زمانی که به دنیا می آیند تیره رنگ هستند اما هر چه سن آنها بیشتر میشود رنگ پوستشان روشن تر میشود.

باید حداقل هفته ای ۱ بار موهایش را شانه کنید. شما میتوانید او را به عنوان یک سگ نگهبان حرفه ای برای گله گوسفندان پرورش دهید. نیازهای دیگری که برای نظافت احتیاج دارند عبارتند از: بهداشت دهان و دندان و مراقبت از ناخن.

برای جلوگیری از تجمع باکتری در داخل دهان باید هفته ای دو یا سه بار دندانهایش را مسواک بزنید اما اگر میخواهید سگ شما دچار بیماری های لثه و بوی بد رهان نشود بهتر است هر روز این کار را انجام دهید. لازم است ماهی یک یا دو بار ناخن هایش را کوتاه کنید اگر هنگام راه رفتن سگ شما صدای کشیدن ناخن هایش روی زمین را میشنوید یعنی ناخن هایش بیش از حد بلند شده است.

توله سگ بدلینگتون تریر خود را از همان سنین اولیه به طور منظم از همه لحاظ بررسی کنید. بدلینگتون ها روی پاهای خود بسیار حساس هستند به همین دلیل باید مدام به پنجه هایش رسیدگی کنید. نظافت کردن را برای او به یک تجربه مثبت و خوشایند تبدیل کنید برای این کار میتوانید به او پاداش دهید.

داخل دهان و چشم های او را نگاه کنید چشم های سگ باید هیچ گونه قرمزی یا ترشحاتی نداشته باشد. هنگام نظافت سگ او را از لحاظ علائمی مانند: زخم، خارش، علائم عفونت مانند قرمزی، حساسیت به لمس، التهاب بر روی بینی، دهان و چشم و پاها بررسی کنید.

نژاد بدلینگتون تریر

میزان سازگاری نژاد بدلینگتون تریر | Bedlington Terrier با کودکان و حیوانات خانگی دیگر

بدلینگتون ها بچه ها را دوست دارند و میتوانتد هم بازی پر انرژی برای آنها باشند اما بهتر است بیشتر با کودکان بزرگتر همراه شود. مانند تمام سگهای دیگر لازم است زمانی که بدلینگتون ها با کودک شما همراه است بر روی آنها نظارت داشته باشید زیرا ممکن است به هم آسیب برسانند. به کودک خود چگونه رفتار کردن و لمس کردن سگ را آموزش دهید و نگذارید زمانی که سگ در حال آموزش دیدن است کودک شما به او نزدیک شود و یا برای او غذا ببرد. سگ ها هر چقد  هم اهلی باشند لازم است زمانی که با کودکان همراه میشوند باید آنها ببندید. این سگ ها هر گز دوست ندارند تنها رها شوند. به طور کلی سگ تریر در مقابل سگ های دیگر رفتار تهاجمی ندارد اما زمانی که در یک محیط باز او را با سگ های کوچک رها کنید پرخاشگر رفتار میکند. بدلینگتون ها زمانی که با یک سگ دیگر به مبارزه می پردازد بسیار سرسخت عمل میکند و هرگز عقب نشینی نمیکند به همین دلیل زمانی که او را با یک سگ جدید آشنا میکنید بسیار محتاط باشید. بدلینگتون در هنگام مبارزه تا زمانی که یک خسارت بزرگ وارد نکند کوتاه نمی آید اما اگر او را به خوبی آموزش دهید میتواند حتی با گربه ها هم هم بازی شود.

محل نگهداری نژاد بدلینگتون تریر | Bedlington Terrier

این سگ ها برای زندگی در آپارتمان مناسب هستند اما باید فعالیت های روزانه خود را انجام دهند. معمولا در داخل خانه پر جنب و جوش هستند و به حیاط نیازی ندارند اما اگر فعالیت های روزانه ی خود را انجام ندهد به یک حیوان تخس و شرور تبدیل میشود.