دسته بندی نژاد سگ ها
1398/02/03
30 بازدید

نژاد نوا اسکوشیا داک تولینگ رتریور

نژاد نوا اسکوشیا داک تولینگ رتریور

سگ های این نژاد برای فریب دادن پرندگان در هنگام شکار پرورش داده می شوند. نوا اسکوشیا داک تولینگ رتریور در زمینه ی اطاعت کردن از صاحب و چابکی مهارت خاصی دارند و به عنوان یک همدم خوب برای خانواده شناخته شده اند.

 

آمار حیاتی نژاد نوا اسکوشیا داک تولینگ رتریور | Nova Scotia Duck Tolling Retriever

دسته بندی نژاد: سگ های ورزشی

قد: بین ۴۳ تا ۵۳ سانتی متر

وزن: بین ۱۸ تا ۲۵ کیلوگرم

طول عمر: بین ۱۰ تا ۱۴ سال

سگ نوا اسکوشیا داک تولینگ رتریور

نکات برجسته نژاد نوا اسکوشیا داک تولینگ رتریور | Nova Scotia Duck Tolling Retriever

  • این سگ ها به طور کلی سگ های سالمی هستند اما چون تعداد ژن های آنها کم است ممکن است به برخی بیماری ها مبتلا شوند. اگر موهای او به رنگ قرمز و بینی او به رنگ گوشتی باشد به این معنا است که سگ به بیماری هاری دچار شده است.

  • اگر چه آنها دارای موهایی به طول متوسط هستند اما نظافت آن آسان است.

  • نوا اسکوشیا داک تولینگ رتریور سگ ورزشی فعال است که به روزانه حدود یک ساعت ورزش کردن نیاز دارد. آنها اگر انرژی خود را با جنب و جوش و فعالیت مصرف نکنند کلافه می شوند و شروع به جویدن اشیاء و یا کندن زمین می کنند.
  • او مهارت خوبی در تعقیب کردن شکار خود دارد به همین دلیل اگر در بیرون از منزل باشند به سرعت به دنبال گربه ها و سایر حیوانات کوچک میرند، پس بهتر است که او را در یک حیاط حصار کشیده شده نگهداری کنید.
  • اگر شما در آپارتمان یا محله کم سر و صدا زندگی می کنید ممکن است این نژاد برای شما انتخاب مناسبی نباشد زیرا او زمانی که از چیزی خوشحال میشود با صدای بلند شدوع به پارس کردن میکند.
  • اگر شما دوست دارید یک سگ تمیز و مرتب داشته باشید تولدینگ انتخاب مناسبی برای شما نیست زیرا موهای او در برخی فصل ها به شدت میریزد و از بازی کردن در گل و خاک لذت میبرد.
  • سگ های این نژاد خیلی کم یاب هستند به همین دلیل ممکن است مدت زمان زیادی طول بکشد تا بتوانید پرورش دهنده ی قانونی پیدا کنید که توله سگ را از او خریداری کنید حتی گاهی ۶ ماه تا یکسال طول می کشد. برای خرید یک سگ سالم، هرگز آن را از پرورش دهنده های غیر قانونی و یا فروشگاههای حیوانات خانگی خریداری نکنید و به دنبال توله سگی باشید که آن را از نظر عدم وجود بیماری های ژنتیکی که ممکن است سگ به آن دچار شود بر روی او آزمایش کرده باشند.

سگ نوا اسکوشیا داک تولینگ رتریور

وزن و ارتفاع نژاد نوا اسکوشیا داک تولینگ رتریور | Nova Scotia Duck Tolling Retriever

وزن در نرها: (۱۸-۲۵) کیلوگرم، در ماده ها: (۱۸-۲۵) کیلوگرم.

ارتفاع در نرها: (۴۵-۵۲.۵) سانتی متر، در ماده ها: (۴۲.۵-۵۰) سانتی متر.

 

مشکلات و سلامتی نژاد نوا اسکوشیا داک تولینگ رتریور | Nova Scotia Duck Tolling Retriever

سگهای این نژاد به طور کلی سگهای سالمی هستند اما مانند تمام سگهای دیگر آنها نیز ممکن است به برخی بیماری ها مبتلا شوند. همه ی سگ های این نژاد بیمار نمی شوند اما اگر شما از این نژاد مراقبت میکنید باید نسبت به آنها آگاهی لازم را داشته باشید.

  • دیسپلازی مفصل ران: این بیماری معمولا در بین سگ های این نژاد شایع است. عواملی مانند ژنتیک، محیط زیست و رژیم غذایی در تغییر شکل مفصل ران تاثیر گذار هستند. با اینکه سگ مبتلا به بیماری زندگی عادی و سالمی دارد اما ممکن است برخی از آنها به عمل جراحی نیاز داشته باشند. دیسپلازی مفصل ران یک بیماری وراثتی است که در آن استخوان ران به خوبی به مفصل ران متصل نمیشود در نتیجه باعث لنگیدن یک پا یا هر دو پای عقب سگ میشود، شما هیچ علامتی از درد در سگ مبتلا به این بیماری نمی بینید اما در سنین بالا موجب ورم مفاصل او میشود. اگر شما قصد خرید توله سگ دارید باید مطمئن شوید آزمایشات لازم در مورد این بیماری روی پدر و مادر توله ی سگتان انجام داده باشند. اگر چه دیسپلازی مفصل ران یک بیماری وراثتی است اما عواملی مانند رژیم غذایی پرکالری یا صدمات ناشی از پریدن یا سقوط کردن بر روی سطوح صاف و نرم میتواند در رشد سریع این بیماری تاثیر گذار باشد.

  • پیشرو شبکیه آتروفی (PRA): این بیماری یک اختلال دژنراتیو چشم است که سگ مبتلا به آن با از دست دادن گیرنده های نوری که در پشت چشم قرار دارند دچار نابینایی میشود، قبل از اینکه نشانه های این بیماری بروز کند میتوان آن را تشخیص داد. خوشبختانه سگ ها میتوانند در صورت از دست دادن بینایی خود برای حل نیازهایشان حواس دیگر خود را به کار بگیرند و زندگی سالم و کاملی داشته باشند. پرورش دهنده ی قانونی باید هر سال تاییدیه سلامت چشم سگ را از متخصص چشم دامپزشک دریافت کند.
  • ناشنوایی: برخی از سگ ها ممکن است یک یا هر دو گوش آن ها دچار ناشنوایی شوند به همین دلیل باید تست BAER (پاسخ شنوایی ساقه مغز) روی سگ انجام شود. ناشنوایی معمولا در سنین ۶ تا ۷ سال رخ میدهد.

سگ نوا اسکوشیا داک تولینگ رتریور

تغذیه نژاد نوا اسکوشیا داک تولینگ رتریور | Nova Scotia Duck Tolling Retriever

توصیه می شود روزانه ۲.۵ تا ۳ پیمانه غذای سگ با کیفیت بالا در روز، به صورت دو وعده ی غذایی تقسیم شده به او بدهید.

توجه: مقدار غذایی که سگ شما میخورد به  سن، ساختار بدنی، سوخت و ساز و سطح فعالیتهای او بستگی دارد. سگ ها هم مانند انسانها رفتارهای طبیعی دارند و نیاز های غذایی همه آنها مانند هم نیست هم چنین کیفیت غذای آنها نیز متفاوت است. بهتر است به جای اینکه ظرف غذای او را چند بار در روز از غذای معمولی پر کنید، غذاهای مغذی و کمتری به سگ خود بدهید.

شما میتوانید برای جلوگیری از چاقی سگتان، به جای ترک غذای او ، دو بار در روز به او غذا بدهید و میزان غذایش را اندازه گیری کنید. اگر مطمئن نیستید که سگ شما اضافه وزن دارد یا نه، میتوانید او را با دست و چشمتان آزمایش کنید، اول به او نگاه کنید طوری که شما بتوانید کمر سگ را ببینید سپس دست خود را روی پشتش و شست خود را در امتداد ستون فقراتش قرار دهید انگشتان خود را به سمت پایین بکشید شما باید بدون اینکه فشار زیادی به سگ وارد کنید قادر به لمس دنده هایش باشید اما اگر نتوانستید دنده هایش را لمس کنید سگ اضافه وزن دارد و باید غذایش را کم کرده و فعالیتش را افزایش دهید.

سگ نوا اسکوشیا داک تولینگ رتریور

آراستن نژاد نواد اسکوشیا داک تولینگ رتریور | Nova Scotia Duck Tolling Retriever

موهای این سگها طول متوسطی دارند و ضد آب هستند. او دارای خال هایی به رنگ سفید بر روی پا، قفسه سینه،صورت و یا نوک دم است. دم او پرپشت است و بینی، لب ها و دور چشمش به رنگ سیاه و سفید و یا گوشتی می باشد. موهای او را باید هر هفته برس بزنید تا موهای مرده را از آن پاک کنید هم چنین در فصل های بهار و پاییز ریزش مو دارد و بهتر است در این فصل ها بهتراست هر روز موهای او را برس بزنید.

برای جلوگیری از تجمع باکتری داخل دهان لازم است هفته ای ۲ یا ۳ بار دندان های سگ را مسواک بزنید اما اگر میخواهید که سگ شما به بیماری های لثه و یا بدی بد دهان مبتلا نشود باید هر روز این کار را انجام دهید هم چنین لازم است ماهی یکبار ناخن های سگ خود را کوتاه کنید، در ناخن های پای او رگ های خونی زیادی وجود دارد و اگر آنها را بیش از حد کوتاه کنید خونریزی میکند و ممکن است دقعه ی بعد هنگام کوتاه کردن ناخن ها سگ با شما همکاری نکند به همین دلیل اگر تجربه ای در این کار ندارید از دامپزشک کمک بگیرید. اگر هنگام راه رفتن سگ صدای کشیده شدن ناخن هایش روی زمین را میشنوی  یعنی آنها بیش از حد بلند شده اند. کوتاه نگه داشتن ناخن ها به شما کمک میکند تا زمانی که سگ با هیجان برای خوش آمدگویی به سمت شما میپرد به شما آسیبی نرساند. هنگام نظافت کردن سگ، او را از لحاظ علائمی مانند زخم، خارش، علائم عفونت مثل قرمزی، حساسیت به لمس، التهاب بر روی پوست بینی، دهان، چشم و یا پاها را بررسی کنید. چشم های سگ باید بدون هیچ قرمزی یا ترشحاتی باشد اگر هفته ای یکبار سگ خود را از همه نظر بررسی کنید باعث میشود تا از مشکلات جدی که ممکن است در سگ رخ دهد جلوگیری کنید.

گوش های سگ خود را از نظر عدم وجود قرمزی و یا بوی بد بررسی کنید زیرا این علائم عفونت گوش است و هر بار که گوش او را بررسی میکنید با یک پنبه ی مرطوب ملایم و دارای PH متعادل آنها را تمیز کنید و اگر امتداد لبه گوش خشک شد ان را با روغن بچه با روغن نارگیل چرب کنید. هرگز نباید چیزی را داخل کانال گوش فرو ببرید فقط تمیز کردن قسمت بیرونی گوش کافی است .

 

میزان سازگاری نژاد نوا اسکوشیا داک تولینگ رتریور | Nova Scotia Duck Tolling Retriever با کودکان و حیوانات خانگی دیگر

این نژاد میتواند دوست خوبی برای کودکان و دیگر حیوانات خانگی باشد او عاشق بچه ها و هم بازی خوبی برای کودکان بزرگتری است که بتوانند با او توپ بازی کنند.مانند تمام سگ های دیگر زمانی که سگ با کودکان همراه میشوند شما باید بر آنها نظارت داشته باشید زیرا ممکن است به هم آسیب برسانند. به فرزند خود یاد دهید زمانی که سگ در حال آموزش دیدن است برای او غذا نبرد و به او نزدیک نشود. سگ هر چقدر هم اهلی باشد باد زمانی که با کودک همراه میشود او را ببندید. این سگ هرگز دوست ندارد تنها رها شود.آن ها به طور کلی سگ های پرخاشگری نیستند اما اگر در یک محیط باز با سگ های دیگر به خصوص سگ های کوچک هم بازی شوند ممکن است به حالت تهاجمی در آیند اما اگر آنها را به خوبی آموزش دهید میتوانند با گربه ها و حیوانات خانگی دیگر سازگاری خوبی داشته باشند.

سگ نوا اسکوشیا داک تولینگ رتریور

محل نگهداری نژاد نوا اسکوشیا داک تولینگ رتریور | Nova Scotia Duck Tolling Retriever

سگ های این نژاد برای زندگی در آپارتمان مناسب هستند اما باید فعالیت های روزانه خود را منظم انجام دهند. آنها داخل خانه بسیار آرام هستند به همین دلیل به راحتی میتوانید آنها را در خانه نگهداری کنید. یک حیاط کوچک یا تراس آپارتمان شما برای جنب و جوش و فعالیت های بدنی روزانه ی او کافی است.