دسته بندی نژاد سگ ها
1397/12/24
52 بازدید

نژاد استرالیان تریر

نژاد استرالیان تریر

استرالیان تریر ، یک سگ کوچک با پوشش خشن و کرکی است. سر سخت، مستقل، سخت کوش و پر جنب و جوش می باشد. استرالین تریر از آنجا که به عنوان یک سگ کوچک و کاری پرورش داده شد، بطورغریزه به تعقیب و کشتن حیوانات کوچک – از جمله سنجاب، خرگوش، موش و گربه – علاقه زیادی دارد. حیاط محصورشده ضروری است. اگر شما جوندگان و یا سایر حیوانات خانگی کوچک دارید لازم است که سگ خود را از تولگی با آنها آشنا کنید. این می تواند بسیار دشوار باشد .

استرالیان تریر، یک سگ نگهبان فوق العاده است و با پارس کردن، صاحبان خود را از رویکرد هر کسی یا هر چیزجدید و متفاوت، با خبر میکند. استرالین تریر فوق العاده بازیگوش وبه شدت به خانواده اش وابسته است. طوری که اغلب می خواهد خلق و خوی خودش را با شما هماهنگ کند. اگر شما آرام باشید، او آرام و ساکت است. اگر شما خوشحال و هیجان زده هستید، او به سگی شاد و خرم و بازیگوش تبدیل می شود.

 استرالیان تریر

آمار حیاتی نژاد استرالیان تریر |  Australian Terrier

دسته بندی نژاد: سگ تریر
قد: ۲۵ تا ۲۸ سانتی متر
وزن: ۶ تا ۷ کیلو گرم
طول عمر: تا ۱۵ سال

 

نکات برجسته نژاد استرالیان تریر |  Australian Terrier

 • استرالیان تریر علاقه زیادی به حفاری و تعقیب و گریزدارد .
 • استرالیان تریر تمایل به ریاست دارد. او می خواهد سگ رییس در یک خانواده با چند سگ باشد .باید به او فهمانده شود که شما ریس هستید.
 • باید از تولگی آموزش ببیند و اجتماعی شود برای داشتن یک سگ خوشحال و خوب و سازگار با انسان و حیوانات خانگی .
 • شخصیت استرالین تریر فعال و پر جنب و جوش است.
 • برای داشتن یک سگ سالم، هرگز یک توله سگ را از فروشگاه حیوان خانگی نخرید. توله ای را بخرید که مادر آن آموزش های لازم را دیده باشد و مشکل ژنتیکی نداشته باشد .

 استرالیان تریر

تاریخچه نژاد استرالین تریر |  Australian Terrier

 • استرالین تریر در همه نوع آب و هوا سازگار است. استرالیایی تریر برای کنترل و نابودی موش ها و مارها در اسکله، در معادن طلا تربیت شدند، آنها همچنین به عنوان نگهبانان، چوپان و همدم استفاده میشدند.
 • تریراسترالیا یی اولین نژاد بومی به رسمیت شناخته شده در استرالیا است. او برای اولین بار به عنوان تریر با پوشش زبر در سال ۱۸۶۸ در ملبورن استرالیا نشان داده شد و او رسما به تریر استرالیایی در سال ۱۸۹۷ تغییر نام داد.
 • استرالیایی تریر توسط اعضای وزارت امور خارجه و اشراف زادگان انگلیسی به انگلستان آورده شد. در سال ۱۹۳۳ در انگلستان به رسمیت شناخته شد.
 • در سال ۱۹۶۰، تریر استرالیایی در باشگاه آمریکایی به رسمیت شناخته شد.

 

وزن و اندازه نژاد استرالیان تریر |  Australian Terrier

وزن در نرها: (۶-۷) کیلوگرم، در ماده ها: (۶-۷) کیلوگرم.

قد در نرها: (۲۵-۲۸) سانتی متر، در ماده ها: (۲۵-۲۸) سانتی متر.

 استرالیان تریر

شخصیت نژاد استرالیان تریر |  Australian Terrier

استرالین تریر یک سگ بازیگوش، سرگرم کننده است . یک همدم بسیار خوب برای هر فرد یا خانواده ایی که شیوه زندگی پر انرژی دارد ایده آل می باشد. استرالین تریر زمانی که در خانواده است بسیارشاد است. علاقه زیادی به بازی با بچه ها دارد. او باهوش است و آموزشش اسان است البته تا زمانی که شما او را مشغول نگه دارید و هرگزهرگز یک فرمان را برایش تکرار نکنید .

 

مشکلات و سلامتی نژاد استرالیان تریر |  Australian Terrier

تریراسترالیایی به طور کلی سالم هستند، اما، مانند تمام نژادهای سگ، آنها مستعد ابتلا به بیماری های خاص هستند.

 • در رفتگی کشکک :در رفتگی کشکک زانو است ، باعث درد می شود. این می تواند فلج کننده باشد ، اگر چه بسیاری از سگ ها زندگی نسبتا عادی با این وضعیت دارند.
 • لگ-پرتس: باعث بدشکلی توپ مفصل ران می شود. این بیماری با کاهش جریان خون به سر استخوان ران شروع می شود، تا زمانی که استخوان در نهایت می میرد و فرو می ریزد، و تغییر شکل میدهد. نتیجه آرتریت یا التهاب مفصل ران است. این معلوم نیست چه چیزی باعث لگ-پرتس می شود ، اما ممکن است به ارث برده و یا مربوط به آسیب دیدگی باشد. درمان شامل استراحت، فیزیوتراپی و جراحی و برداشتن سر استخوان ران تغییر شکل داده و گردن است.
 • دیابت: عدم، تنظیم سطح قند خون در بدن است. سگ دیابتی باید مواد غذایی کنترل شده بخورد تا عدم قند رسیدن به سلول های بدن را جبران کند. علائم دیابت، ادرار کردن بیش از حد و تشنگی، افزایش اشتها و کاهش وزن است. دیابت را می توان با رژیم غذایی و تزریق انسولین کنترل می شود.
 • آلرژی: تریراسترالیایی مستعد ابتلا به آلرژی است. سه نوع آلرژی وجود دارد: آلرژی غذایی، آلرژی تماس (ناشی از یک واکنش به مواد موضعی مانند ملافه، پودر کک، شامپو سگ، یا مواد شیمیایی دیگر) و آلرژی استنشاقی (ناشی از آلرژن های هوا مانند گرد و غبار و کپک ) .درمان نیز بستگی به علت دارد شامل محدودیت های رژیم غذایی، داروها و تغییرات محیطی.

 

مراقبت از نژاد استرالین تریر |  Australian Terrier

تریر استرالیایی علاقه زیادی به حفاری دارد و از این کار لذت میبرد. باید فعالیتش را در یک حیاط محصور شده انجام دهد. زیرا او علاقه زیادی به تعقیب گربه، موش و یا خرگوش دارد .

از آنجایی که همه انواع تریر تمایل به ریاست در برابر سگ های دیگر دارند، اجتماعی شدن در تولگی و آموزش اطاعت به طور منظم برای این نژاد ضروری است. به خاطر داشته باشید، که نباید این نژاد را خسته کنید .

 استرالیان تریر

تغذیه نژاد استرالیان تریر |  Australian Terrier

توصیه می شود روزانه: ۱/۲ تا ۱ پیمانه مواد غذایی خشک در روز به تریر استرالیایی داده شود.

بر خلاف برخی از نژادهای کوچک، تریراسترالیایی سر و صدای زیادی ندارد.

توجه: میزان غذای سگ بالغ بستگی به اندازه، سن، جثه، سوخت و ساز بدن ومیزان فعالیت او دارد. اگر شما از اضافه وزن سگ خود مطمئن نیستید میتوانید با اندازه گیری مواد غذایی و تغذیه دو بار در روز، سگ خود را در شرایط ایده آل نگه دارید. دست خود را درکمر او، در امتداد ستون فقرات قرار دهید و با انگشتان به سمت پایین بدون فشار زیاد، لمس کنید. شما باید قادر به احساس دنده های او باشید در این حالت سگ شما شرایط بدنی خوبی دارد. در صورت اضافه وزن، نیاز به مواد غذایی کمتر و ورزش بیشتر دارد .

 استرالیان تریر

آراستن نژاد استرالیان تریر |  Australian Terrier

استرالین تریر پوشش زبری دارد، با یک زیر لایه نرم. رنگ آن آبی و قهوه ای مایل به زرد (بدن قهوه ای مایل به زرد با زین آبی)، شنی و قرمز.

تریر استرالیایی نیاز به شانه زدن یک بار در هفته دارد، ناخن پا او را یک بار در ماه کوتاه کنید و استحمام او را معمولا هر سه ماه یا بیشتر انجام دهید. حمام کردن مکرر توصیه نمی شود چرا که چربی پوست او را کم می کند.

گوش او را یک بار در هفته برای خاک، قرمزی یا بوی بد چک کنید و با یک توپ پنبه ایی مربوط با PH متعادل تمیز کنید تریر نیاز به رسیدگی پنجه ها دارد و بطور منظم داخل دهان و گوش او را چک کنید و سعی کنید که انجام نظافت همراه با تشویق باشد .

 

میزان سازگاری نژاد استرالیان تریر |  Australian Terrierبا کودکان و حیوانات خانگی دیگر

استرالین تریر یک حیوان خانگی فوق العاده خوبی است، مخصوصا با بچه ها رفتار خوبی دارد و با آنها بازی می کند مثل همه سگ ها، باید به درستی اجتماعی شود وفعالیتش با کودکان خردسال باید تحت نظارت باشد.او همچنین میل شدید برای تعقیب گربه ها و حیوانات کوچک دارد به طوری که او برای خانه هایی که حیوانات کوچک مثل خرگوش، موش، همستر دارند مناسب نیست .

 استرالیان تریر

محل نگهداری نژاد استرالیان تریر |  Australian Terrier

این نژاد برای نگهداری در آپارتمان مناسب است ولی باید در طول روز به میزان کافی فعالیت بدنی داشته باشد. در داخل خانه بسیار آرام است و می توانید این سگ را به راحتی در خانه نگهداری کنید. یک حیاط کوچک یا تراس آپارتمان شما، برای جنب و جوش و انجام فعالیت های بدنی روزانه او کافی است.