دسته بندی نژاد گربه ها
1398/01/12
77 بازدید

تخمین مدت زمان مطالعه‌ی مطلب: 2 دقيقه

نژاد آمریکن کورل

نژاد آمریکن کورل

آمریکن کورل مهمترین مشخصه اش گوش حلقه ایی شکل است و فوق العاده بازیگوش وشیرین می باشد.

 

آمار حیاطی گربه نژاد آمریکن کورل | American Curl

طول عمر: ۱۲ تا ۱۶ سال.

عکس آمریکن کورل

وزن گربه نژاد آمریکن کورل | American Curl

وزن: (۲-۴.۵) کیلوگرم.

 

شخصیت گربه نژاد آمریکن کورل | American Curl

این نژاد فوق العاده مردم دوست است. او حتی با کودکان مهربان است. مانند بقیه گربه های خانگی او نسبتا فعال، کنجکاو و با هوش است.آمریکن کورل به دنبال شما در خانه راه میوفتد. او پر سرو صدا و ریاست طلب است. وقتی شما از محل کار به خانه بر میگردید، او با شادی سمت شما می آید وحتی ممکن است نسبت به مهمانان در خانه، همین رفتار را داشته باشد.

کرل آمریکایی علاقه زیادی به بازی دارد. او همچنین قادر به باز کردن دستگیره است ، پس مراقب وسایل و چیزهایی که در کابینت است باشید. این نژاد برای هرخانواده ایی که او را دوست دارد مناسب است.

عکس آمریکن کورل

مشکلات وسلامتی گربه نژاد آمریکن کورل | American Curl

هر دو گربه اصیل و گربه نژاد مخلوط ممکن است دچار مشکلات سلامتی طبیعی یا ژنتیکی شوند. آمریکایی کورل به طور کلی سالم هستند، اما برخی ازآنها با کانال گوش باریک ، ممکن است به عفونت گوش به خاطر تجمع موم مبتلا شوند.

عکس آمریکن کورل

مراقبت از گربه نژاد آمریکن کورل | American Curl

پوشش نژاد آمریکن کورل می تواند کوتاه یا بلند باشد، ورسیدگی به هر دو طول بسیار آسان است. هفته ایی یک بار شانه زدن برای اینکه موهای صاف و زیبایی داشته باشد کافی است. در طول سال ریزش موی نسبتا زیادی دارد. در ماه های گرم، این ریزش شدت بیشتری دارد ، که باید بیشتر شانه شود. حمام به ندرت لازم است.

مسواک زدن دندان برای جلوگیری از بیماری های پریودنتال لازم است. پیشنهاد میشود روزانه دندان های او را مسواک کنید. کوتاه کردن ناخن دو هفته یک بار پیشنهاد می شود. پاک کردن ترشحات گوشه های چشم با یک پارچه نرم و مرطوب لازم است. برای جلو گیری از انتشار عفونت بهتر است برای هر چشم از پارچه جداگانه استفاده کنید.

گوش ها را هفته ایی یک بار بررسی کنید. اگر آنها کثیف بودند ، با یک توپ پنبه یا پارچه مرطوب و نرم ویا مرطوب با مخلوطی از سرکه سیب طبیعی و آب گرم پاک کنید.

بستر آمریکن کورل را تمیز نگه دارید. بهتر است برای جلوگیری از خطرات و حمله گربه های خیابانی و یا سگ او را خارج از منزل نبرید.

عکس آمریکن کورل

آراستن گربه نژاد آمریکن کورل | American Curl

گربه آمریکن کورل یک پوشش ابریشمی دارد که می تواند بلند یا کوتاه و در هر رنگ باشد، از جمله سایه های عجیب و غریب به رنگ دودی، نقره ایی.

 هنگامی که یک بچه گربه متولد می شود، حلقه گوش در ۲ تا ۱۰ روز بعد از تولد شکل میگیرد و در ۴ ماهگی کامل می شود.

عکس آمریکن کورل

میزان سازگاری گربه نژاد آمریکن کورل | American Curl با کودکان و حیوانات خانگی دیگر

آمریکن کورل با کودکان مهربان است و او یک انتخاب خوب برای خانواده های داری کودک است. با سگ ها سازگار است. باید معرفی حیوانات خانگی به آرامی و در شرایط کنترل شده انجام شود.