دسته بندی نژاد سگ ها
1398/01/22
41 بازدید

نژاد روت وایلر

نژاد روت وایلر

روت وایلر در اصل سگ تربیت شده برای هدایت گاو است. آنها در میان اولین سگ های پلیس بودند و خدمات با افتخاری در ارتش داشتند. مهمترین نقش آنها، دوست محبوب خانواده است.

 

آمار حیاتی نژاد روت وایلر | Rottweiler

دست بندی نژاد: سگ تریر
قد: ۵۵ تا ۶۸ سانتی متر
وزن: ۴۳ تا ۶۵ کیلوگرم
طول عمر: ۸ تا ۱۱ سال

عکس روت وایلر

نکات برجسته نژاد روت وایلر | Rottweiler

 • از جمله خصوصیات سگ روتوایلر این است که سگی بزرگ و قدرتمند است و از کودکی نیاز به اجتماعی شدن و آموزش دارد.
 • روت وایلرعشق به مردم دارد و می خواهد با خانواده خود باشد. اگر آنها به تنهایی برای مدت زمان طولانی رها شوند یا ورزش کافی نداشته باشند ممکن است تبدیل به سگی مخرب شوند.
 • اگر روتوایلر با کودکان معرفی و به خوبی تربیت شود، همراه خوبی برای آنها می شود. آنها باید آموزش ببینند چرا که یک غریزه طبیعی قوی در تعقیب طعمه دارند و ممکن است هنگامی که با کودکان بازی می کنند بیش از حد هیجان زده شوند. همیشه روتوایلرخود را زمانی که در اطراف کودکان است نظارت کنید.
 • اگر شما یک روتوایلربزرگسال دارید، در معرفی حیوانات جدید به او به خصوص سگ دقت کنید. روتوایلرمی تواند حالت تهاجمی نسبت به سگ های عجیب و غریب پیدا کند. به خصوص کسانی که از جنس خودش باشند. با این حال، تحت رهبری شما، روتلویلر خواهد آموخت که به همزیستی مسالمت آمیز با همراه جدید خود بپردازد.
 • روت ویلر هوشمند است و می تواند به راحتی تربیت شود.
 • روتویلر نیاز به ۱۰ تا ۲۰ دقیقه پیاده روی روزانه دارد.
 • روتوایلرریزش موی شدید در فصل بهار و پاییز و متوسط در ​​طول بقیه سال دارد.
 • بسیاری از روت وایلرها خروپف می کنند.
 • اگر مصرف مواد غذایی او کنترل نشود، او تمایل زیادی به پرخوری دارد و می تواند وزن زیادی به دست آورد.
 • برای دریافت یک سگ سالم، هرگز یک توله سگ از یک مادر غیر مسئول و یا فروشگاه حیوان خانگی نخرید. به دنبال توله سگی باشید که آنها رابرای بیماری های ژنتیکی که ممکن است داشته باشد از روی صدایشان آزمایش کرده باشند.
 • اگر قیمت توله روتوایلر را می خواهید یا روتوایلر فروشی دارید، می توانید قیمت سگ روت وایلر را از فروشگاه های خرید و فروش حیوان خانگی بپرسید و جویا شوید.

عکس روت وایلر

وزن و اندازه نژاد روت وایلر | Rottweiler

وزن در نرها: (۴۸-۶۵) کیلوگرم، در ماده ها: (۴۳-۵۸) کیلوگرم .

ارتفاع در نرها: (۶۰-۶۷) سانتی متر، در ماده ها: (۵۵-۶۲) سانتی متر.

عکس روت وایلر

مشکلات و سلامتی نژاد روت وایلر | Rottweiler

روت وایلربه طور کلی سالم است اما مانند همه نژادها، آنها مستعد ابتلا به برخی بیماری هاهستند. همه سگ های این نژاد مریض نمی شوند اما اگر شما با این نژاد سر و کار دارید توجه به آن و آگاهی لازم است.

 • دیسپلازی مفصل ران: دیسپلازی مفصل ران معمولادر سگهای این نژاد رخ می دهد. عوامل بسیاری از جمله رفتار ژنتیک، محیط زیست و رژیم غذایی، به این تغییر شکل مفصل ران کمک می کند. سگ مبتلا ممکن است قادر به زندگی عادی و سالم باشد اما برخی از آنها نیازمند عمل جراحی هستند. این یک بیماری ارثی است که در آن نسبت استخوان ران به مفصل ران متناسب نیست و به صورت چسبیده است. با اینکه درد و لنگش در یک یا هر دو پاهای عقبی بعضی از سگ ها نشان می دهد اما شما هیچ نشانه ای از ناراحتی در یک سگ با دیسپلازی مفصل ران نمی فهمید. در سگ های سن بالا و رم مفاصل می تواند ایجاد شود. سگ با دیسپلازی ران باید درمان شود. اگر شما در حال خرید یک توله سگ هستید، مطمئن شوید که پدر و مادر سگ برای این بیماری و مشکلات ارثی دیگر چک شده باشند. دیسپلازی مفصل ران ارثی است اما رشد سریع آن را می توان ناشی ازعوامل محیطی از جمله یک رژیم غذایی دانست.
 • دیسپلازی آرنج: این یک بیماری ارثی شایع در سگ بزرگ نژاد است. با توجه به رشد متفاوت از سه استخوان که آرنج سگ را تشکیل می دهند، سستی مفاصل ایجاد می شود. این می تواند به لنگش دردناک منجر شود. دامپزشک شما ممکن است جراحی برای تصحیح مشکل و یا دارو برای کنترل درد توصیه کند. درمان شامل جراحی، کنترل وزن، مدیریت پزشکی و داروهای ضد-تورمی می شود.
 • تنگی دریچه آئورت: این نقص در قلب زمانی رخ می دهد که دریچه آئورت تنگ شده و قلب مجبور به کار سخت تر در رساندن جریان خون به بدن می شود. این بیماری می تواند باعث غش و حتی مرگ ناگهانی شود. این یک بیماری ارثی است. یک متخصص قلب دامپزشکی این بیماری را پس از یک سوفل قلبی تشخیص می دهد. سگ مبتلا به این بیماری نباید پرورش داده شود.
 • استئوسارکوم: به طور کلی در نژاد بزرگ و غول پیکر، استئوسارکوم سرطان استخوان تهاجمی است. اولین نشانه استئوسارکوم لنگش است. استئوسارکوم شدید معمولا با قطع عضو در اندام و شیمی درمانی درمان می شود. با درمان، سگ می تواند نه ماه تا دو سال یا بیشتر زندگی کند. خوشبختانه، سگ به خوبی می تواند به زندگی بر روی سه پا عادت کند و از عوارض جانبی شیمی درمانی مانند انسان، مانند تهوع و ریزش مو رنج نمی برد.
 • اتساع معده و ولولوس (GDV): همچنین به نام نفخ یا چرخش معده است. این یک بیماری تهدید کننده زندگی است که می تواند سگ پس از خوردن، به ویژه اگر به آنها یک وعده غذایی بزرگ در روز غذا داده شود، یا به سرعت غذا خوردنشان، نوشیدن حجم زیادی آب خوردن بعد از غذا و ورزش با شور و نشاط رخ بدهد. برخی فکر می کنند که همچنین برخی غذاها و نوع مواد غذایی ممکن است عامل نفخ باشد. GDV در میان سگ های مسن تر شایع تر است اما می تواند در هر سنی رخ دهد. GDV اتساع معده با گاز یا هوا است و سپسیک اسپین (چرخش) رخ می دهد. سگ به خودی خود قادر به آروغ زدن یا استفراغ ناشی از تجمع هوا بیش از حد در معده نیست و بازگشت متوسط ​​خون به قلب صورت نمی گیرد. فشار خون پایین می آید و سگ به شوک می رود. بدون توجه فوری پزشکی، سگ می میرد. اگر شما به نفخ سگ خود یا اتساع شکم مظنون هستید، نشانه آن سرازیر شدن آب دهان بیش از حد و اغ زدن بدون تهوع است. ممکن است او بی قرار، افسرده، بی حال و ضعیف یا دچارسریع شدن ضربان قلب شود. این مهم است که در اسرع وقت سگ خود را به دامپزشک برسانید. برخی GDV ها نشانه های ارثی دارد، بنابراین توصیه می شود که سگ دچار این وضعیت عقیم باشد.
 • کم کاری تیروئید: کم کاری تیروئید اختلال غده تیروئید است. تصور می شود عامل حالاتی از قبیل صرع، آلوپسی (ریزش مو)، چاقی، بی حالی، هیپرپیگمانتاسیون، پوستی و دیگر بیماری های پوستی شود که با دارو و رژیم غذایی درمان می شود.
 • آلرژی: آلرژی یک بیماری شایع در سگ است. آلرژی به غذاهای خاصی شناسایی شده و حذف مواد غذایی خاص از رژیم غذایی سگ تا زمان پیدا کردن عامل محرک، راه درمانی خوبی است. آلرژی های تماسی نوعی است که توسط چیزی که سگ لمس می کند واکنش به وجود می آورد: مانند رختخواب، پودر کک، شامپو سگ، یا دیگر مواد شیمیایی. آنها می توانند با شناسایی و از بین بردن علت آلرژی درمان شوند. آلرژی استنشاقی توسط آلرژن های هوا مانند گرده، گرد و غبار و کپک ایجاد می شود. داروی مناسب برای آلرژی استنشاقی بستگی به شدت آلرژی دارد. عفونت گوش یک عارضه جانبی شایع آلرژی استنشاقی است.

عکس روت وایلر

تغذیه نژاد روت وایلر | Rottweiler

توصیه می شود روزانه ۴ تا ۱۰ پیمانه غذای سگ با کیفیت بالا در روز، به صورت دو وعده ی غذایی تقسیم شده به او بدهید.

توجه: سگ بالغ هر چقدر که از مواد غذایی مصرف میکند، بستگی به اندازه، سن، سوخت و ساز بدن، سطح فعالیت او دارد. سگ ها، مانند انسان ها به همه میزان غذایی که انسان می خورد نیاز ندارند. این مسئله طبیعی است که یک سگ بسیار فعال از یک سگ گوشه نشین نیاز بیشتری به غذا خوردن دارد. کیفیت مواد غذایی سگ نیز تفاوتهایی دارد و هرچه مواد غذایی بهتری بخرید بیشتر سگتان را سیر می کند و برعکس. سگتان را عادت به زمان مناسب برای تغذیه بدهید و به جای آنکه غذا تمام وقت در اختیارش باشد، آنها را دو بار در روز غذا بدهید.

اگر شما مطمئن نیستید که آیا او اضافه وزن دارد، تست چشم و دست با اوبگیرید. نخست، نگاه کردن به او. شما باید برای دیدن او یک کمر از او بلندتر باشید. سپس دست در پشت او، شست در امتداد ستون فقرات قرار گیرد، با انگشتان رو به پایین امتداد دهید. شما باید مطمئن به احساس دنده های او بدون نیاز به فشار سخت باشید. اگر نتوانستید، بدانید که سگ کمتر مواد غذایی نیاز دارد و ورزش بیشتری می طلبد.

عکس روت وایلر

آراستن نژاد روت وایلر | Rottweiler

سگ روت وایلر دارای موی کوتاه، صاف و ضخیم در پوشش بیرونی، کوتاه تر بر روی سر، گوشها و پاها است. مقدار زیر لایه که عمدتا در گردن و ران یافت میشود، بستگی به آب و هوایی که او در آن زندگی می کند، دارد. روتوایلرهمیشه سیاه و سفید با خال های قهوه ای است. خال ها بر روی چشم، روی گونه ها، در هر طرف پوزه بند، بر روی قفسه سینه و پاها و در زیر دم دیده می شود. همچنین خطوط قهوه ای مایل به زرد که شبیه علائم مداد بر روی انگشتان پا است و جود دارد. برس زدن هفتگی سگ خود را برای حذف موی مرده و توزیع روغن پوست انجام دهید. موی او دو بار در سال ریخته و استحمام او در صورت نیاز، ضروری است.

مسواک زدن دندان سگها حداقل د یا سه بار در هفته به حذف تجمع تار و باکتری ها در داخل دهان کمک میکند. مسواک زدن روزانه برای جلوگیری از بیماری های لثه و بوی بد دهان ضروری است.

کوتاه کردن ناخن یک یا دو بار در ماه لازم است. اگر شما صدای کشیده شدن ناخن بر روی زمین را میشنوید پس آنها بیش از حد بلند شده است. کوتاه نگه داشتن منظم ناخن پا در شرایط خوب، به شما کمک می کند وقتی سگ با شور و شوق میپرد تا به شما خوش آمد بگوید، به دست و تن شما خراش نیافتد.
درناخن پای سگ رگ های خونی وجود دارد و اگر شما بیش از حد ناخنش را بگیرید باعث خونریزی می شود و سگ شما ممکن است دفعه بعد که ناخن گیر را ببیند، با شما همکاری نکند. بنابراین، اگر شما پیرایش ناخن سگ را تجربه نکرده اید، اطلاعات کامل را از یک دامپزشک بپرسید.

 

میزان سازگاری نژاد روت وایلر | Rottweiler با کودکان و حیوانات خانگی دیگر

روتوایلر معمولا مانند به خوبی با کودکان رفتار می کند، به خصوص اگر با آنها بزرگ شود. زمانی که در اطراف کودکان است، به خصوص آنهایی که جوانند، بر عملکرد آنها باید نظارت شود چرا که آنها بسیار بزرگ و قوی هستند. آنها احتمالا برای خانه هایی با کودکان بزرگتر که درک چگونگی تعامل با سگ را دارند، مناسبند. آنها همچنین ممکن است کودکان و نوجوانانی که در حال بازی هستند را تعقیب کنند.

روش تربیت سگ روتوایلر مانند بقیه نژادها است. مانند هر نژاد، شما همیشه باید به کودکان چگونگی رفتار و لمس سگ را آموزش داده و همیشه ناظر بر هر نوع فعالیت بین سگ ها و کودکان خردسال برای جلوگیری از هر گونه گاز گرفتن یا گرفتن گوش یا کشیدن دم توسط هر دو باشید. هرگز نگذارید فرزند خردسال تان برای سگ در حال آموزش غذا ببرد یا با او بازی کند یا مزاحم خواب او شود. سگ هر چقدر هم اهلی باشد هنگام بازی با کودکان باید مراقب او باشید و این سگ هرگز دوست ندارد تنها رها شود.

به طور کلی، این سگ حالت تهاجمی نسبت به سگ های دیگر ندارد، اگر چه در یک محیط سرباز به خصوص اگر سگ های کوچک در حال بازی در اطراف باشند در حالت تهاجمی قرار می گیرد. اگر این سگ آموزش ببیند می تواند با حیوانات دیگر حتی گربه ها هم بازی شود.
عکس روت وایلر

محل نگهداری نژاد روت وایلر | Rottweiler

این نژاد برای نگهداری در آپارتمان مناسب نیست زیرا نیاز به حداقل یک حیاط کوچک دارد تا بتواند فعالیت بدنی و ورزشی را در طول روز انجام دهد. همچنین علاقه زیادی به دویدن در فضای آزاد دارد و اگر در محیط باز قرار نگیرد، کلافه و غیر قابل کنترل می شود.