دسته بندی نژاد سگ ها
1398/02/03
35 بازدید

نژاد ولش تریر

نژاد ولش تریر

نژاد سگ ولش تریر برای شکار تربیت می شود. او سگی خوشحال و پر جنب و جوش است که به ندرت خسته می شود و می خواهد روز خود را با صرف کارهای سرگرم کننده سپری کند. او سگی با اندازه کوچک و بسیار با هوش است.

  

آمار حیاتی نژاد ولش تریر | Welsh Terrier

دسته بندی نژاد: سگ تریر
قد: ۳۶ تا ۳۸ سانتی متر
وزن: تا ۱۰ کیلوگرم
طول عمر: ۱۰ تا ۱۴ سال

سگ ولش تریر

نکات برجسته نژاد ولش تریر | Welsh Terrier

 • ولش تریر اگر به درستی تربیت شود می تواند در آپارتمان زندگی کند. اما شرایط ایده آل او، یک خانه با حیاط حصار دار است.
 • به عنوان سگی با حداقل ریزش مو، می تواند یک همدم بسیار خوبی برای افراد مبتلا به آلرژی باشد.
 • او هر هشت هفته یک بار نیاز به کوتاهی مو دارد.
 • ولش تریر می تواند در آموزش دیدن سرسخت باشد و نیاز به صبر زیاد دارد. برای آموزش او جعبه آموزش توصیه می شود. آنها برای صاحبان کم تجربه توصیه نمی شوند.
 • ولش تریر نمی تواند مستقل باشد و از اضطراب جدایی رنج می برد. او را با اسباب بازی و فعالیت های مختلف سرگرم نگه دارید، چرا که یک ولش تریر بی حوصله می تواند تبدیل به سگ خرابکار شود.
 • سگ ولش تریر عاشق بچه ها است.
 • آنها دوست دارند به جاهای بلند مثل مبلمان و روی میز بپرند.
 • مانند بسیاری از تریر ها، ولش تریر دارای حس تعقیب طعمه بسیار قوی است.
 • ولش تریر می تواند با سگ های دیگر درگیر شود و نیاز به اجتماعی شدن از سنین پایین دارد.

سگ ولش تریر

وزن و اندازه نژاد ولش تریر | Welsh Terrier

وزن در نرها: (۱۰) کیلوگرم، در ماده ها: (۱۰) کیلوگرم .

ارتفاع در نرها: (۳۷-۳۹) سانتی متر، در ماده ها: (۳۵-۳۷) سانتی متر.

 

مشکلات و سلامتی نژاد ولش تریر | Welsh Terrier

ولش تریر به طور کلی سالم است، اما مانند همه نژادها، آنها مستعد ابتلا به برخی بیماری ها هستند. همه سگ های این نژاد مریض نمی شوند اما اگر شما با این نژاد سر و کار دارید توجه به آن و آگاهی لازم است.

 • آلرژی: آلرژی یک بیماری شایع در سگ است. آلرژی به غذاهای خاصی شناسایی شده و حذف مواد غذایی خاص از رژیم غذایی سگ تا زمان پیدا کردن عامل محرک، راه درمانی خوبی است. آلرژی های تماسی نوعی است که توسط چیزی که سگ لمس می کند واکنش به وجود می آورد: مانند رختخواب، پودر کک، شامپو سگ، یا دیگر مواد شیمیایی که می توانند با شناسایی و از بین بردن علت آلرژی درمان شوند. آلرژی استنشاقی توسط آلرژن های هوا مانند گرده، گرد و غبار و کپک ایجاد می شود. داروی مناسب برای آلرژی استنشاقی بستگی به شدت آلرژی دارد. عفونت گوش یک عارضه جانبی شایع آلرژی استنشاقی است.
 • صرع: این یک بیماری عصبی است که اغلب اما نه همیشه به ارث برده می شود. صرع می تواند تشنج خفیف یا شدید داشته باشد یا ممکن است خود را با رفتار غیر معمول نشان دهد(مانند تعقیب دیوانه وار به صورت متناوب، یا پنهانی) و از دست دادن هوشیاری. تشنج ها ترسناک هستند، اما پیش آگاهی دراز مدت برای سگ مبتلا به صرع ایدیوپاتیک به طور کلی بسیار خوب است. این مهم است که سگ خود را به دامپزشک برای تشخیص و درمان مناسب ببرید (به خصوص که تشنج می تواند علل دیگری داشته باشد).
 • گلوکوم: سگهای این نژاد در معرض ابتلا به گلوکوم، که نوعی بیماری است که در آن فشار داخل چشم بالا می رود. در صورت عدم تشخیص زودهنگام و درمان می تواند به کوری منجر شود. اگر شما متوجه شدید سگ شکاری تان دچار دوبینی، پارگی یا مالش در چشم او و یا قرمزی چشم شده، بلافاصله او را برای معاینه به دامپزشک ببرید. گلوکوم می تواند باعث آسیب به شبکیه و عصب بینایی در چند ساعت شود، بنابراین مراجعه به اورژانس قطعا می تواند موجه باشد.
 • کم کاری تیروئید: کم کاری تیروئید اختلال غده تیروئید است. تصور می شود این بیماری باعث حالاتی از قبیل صرع، آلوپسی (ریزش مو)، چاقی، بی حالی، هیپرپیگمانتاسیون، پوستی و دیگر بیماری های پوستی شود که با دارو و رژیم غذایی درمان می شود.

سگ ولش تریر

تغذیه نژاد ولش تریر | Welsh Terrier

توصیه می شود روزانه ۳/۴ تا ۱ پیمانه غذای سگ با کیفیت بالا را به صورت دو وعده ی غذایی تقسیم شده به او بدهید.

توجه: سگ بالغ هر چقدر که از مواد غذایی مصرف میکند، بستگی به اندازه، سن، سوخت و ساز بدن، سطح فعالیت او دارد. سگ ها، مانند انسان ها به همه میزان غذایی که انسان می خورد نیاز ندارند. این مسئله طبیعی است که یک سگ بسیار فعال از یک سگ گوشه نشین نیاز بیشتری به غذا خوردن دارد. کیفیت مواد غذایی سگ نیز تفاوتهایی دارد و هرچه مواد غذایی بهتری بخرید بیشتر سگتان را سیر می کند و برعکس. سگتان را عادت به زمان مناسب برای تغذیه بدهید و به جای آنکه غذا تمام وقت در اختیارش باشد، آنها را دو بار در روز غذا بدهید.

اگر مطمئن نیستید که سگ شما اضافه وزن دارد یا نه، میتوانید او را با دست و چشمتان آزمایش کنید، اول به او نگاه کنید طوری که شما بتوانید کمر سگ را ببینید سپس دست خود را روی پشتش و شست خود را در امتداد ستون فقراتش قرار دهید انگشتان خود را به سمت پایین بکشید شما باید بدون اینکه فشار زیادی به سگ وارد کنید قادر به لمس دنده هایش باشید اما اگر نتوانستید دنده هایش را لمس کنید سگ اضافه وزن دارد و باید غذایش را کم کرده و فعالیتش را افزایش دهید.

سگ ولش تریر

آراستن نژاد ولش تریر | Welsh Terrier

ولش تریر دارای پوشش بیرونی سخت و سفت و زیر لایه نرم و کوتاه است. او فقط یک رنگ دارد. قهوه ای مایل به زرد و سیاه و سفید. موی او باید حداقل یک بار در هفته برس کشیده شود. مسواک زدن دندان سگها را حداقل دو یا سه بار در هفته انجام دهید تا باکتری های داخل دهان از بین برود. مسواک زدن روزانه برای جلوگیری از بیماری های لثه و بوی بد دهان ضروری است.

کوتاه کردن ناخن یک یا دو بار در ماه لازم است. اگر شما صدای کشیده شدن ناخن بر روی زمین را میشنوید پس آنها بیش از حد بلند شده است. کوتاه نگه داشتن منظم ناخن پا در شرایط خوب، به شما کمک می کند وقتی سگ با شور و شوق میپرد تا به شما خوش آمد بگوید، به دست و تن شما خراش نیافتد.
درناخن پای سگ رگ های خونی وجود دارد و اگر شما بیش از حد ناخنش را بگیرید باعث خونریزی می شود و سگ شما ممکن است دفعه بعد که ناخن گیر را ببیند، با شما همکاری نکند. بنابراین، اگر شما پیرایش ناخن سگ را تجربه نکرده اید، اطلاعات کامل را از یک دامپزشک بپرسید.

عادت های سگ خود را زمانی که او یک توله سگ است آموزش دهید. به پنجه های او اغلب رسیدگی کرده زیرا این نژاد در برابر پاهای خود سگی حساس به شمار میرود. در داخل دهان و گوش او را نگاه کنید تا متوجه تمیز بودن آن بشوید نظافت سگ، زمینه را برای آزمایشات دامپزشکی آسان میکند.

داخل دهان اورا نگاه کنید همانطور که او را نظافت می کنید، علایم زخم، خارش، علائم عفونت مثل قرمزی، حساسیت به لمس، التهاب روی پوست را در بینی، دهان، چشم و روی پاها بررسی کنید. چشم باید بدون هیچ قرمزی یا ترشحاتی باشد. بررسی هفتگی دقیق به شما کمک میکند مشکلات بالقوه سلامتی او را در مراحل اولیه پیدا کنید.

گوش سگ باید در هفته برای قرمزی یا بوی بد، که می تواند عفونت را نشان می دهد بررسی شود. هنگامی که شما گوش سگ خود را بررسی می کنید، پاک کردن آنها با یک توپ پنبه مرطوب با ملایم و pH متعادل گوش پاک کن برای کمک به جلوگیری از عفونت لازم است. اگر در امتداد لبه گوش خشک شد، با روغن بچه، روغن نارگیل آنها را چرب کنید. هر چیزی به کانال گوش فرو نکنید؛ فقط تمیز کردن گوش خارجی کافی است.

سگ ولش تریر

میزان سازگاری نژاد ولش تریر | Welsh Terrier با کودکان و حیوانات خانگی دیگر

ولش تریر یک سگ دوست داشتنی است که می تواند همدم خوبی در زمان نیاز باشد. مانند هر نژاد، شما همیشه باید به کودکان چگونگی رفتار و لمس سگ را آموزش داده و همیشه ناظر بر هر نوع فعالیت بین سگ ها و کودکان خردسال برای جلوگیری از هر گونه گاز گرفتن یا گرفتن گوش یا کشیدن دم توسط هر دو باشید. هرگز نگذارید فرزند خردسال تان برای سگ در حال آموزش غذا ببرد یا با او بازی کند یا مزاحم خواب او شود. سگ هر چقدر هم اهلی باشد هنگام بازی با کودکان باید مراقب او باشید و این سگ هرگز دوست ندارد تنها رها شود.

او همچنین اساسا با سگ های دیگر سازگار است. این سگ کوچک حالت تهاجمی نسبت به سگ های دیگر ندارد، به خصوص اگر به درستی تعلیم دیده باشد. البته در یک محیط سرباز به خصوص اگر سگ های کوچک در حال بازی در اطراف باشند در حالت تهاجمی قرار می گیرد. اگر این سگ آموزش ببیند می تواند با حیوانات دیگر حتی گربه ها هم بازی شود.

سگ ولش تریر

محل نگهداری نژاد ولش تریر | Welsh Terrier

این نژاد برای نگهداری در آپارتمان مناسب است ولی باید در طول روز به میزان کافی فعالیت بدنی داشته باشد. در داخل خانه بسیار آرام است و می توانید این سگ را به راحتی در خانه نگهداری کنید. یک حیاط کوچک یا تراس آپارتمان شما، برای جنب و جوش و انجام فعالیت های بدنی روزانه او کافی است.