دسته بندی نژاد سگ ها
1398/01/22
39 بازدید

نژاد سالوکی

نژاد سالوکی

یکی از قدیمی ترین نژادهای سگ، سالوکی است. سالوکی سگ تازی بی سر و صدا است و به راحتی نظافت می شود اما در آموزش و اعتماد کردن کمی سر سخت است.

 

آمار حیاتی نژاد سالوکی | Saluki

دسته بندی نژاد: سگ تازی
قد: ۵۸ تا ۷۱ سانتی متر
وزن: ۱۸ تا ۳۵ کیلوگرم
طول عمر: ۱۲ تا ۱۴ سال

عکس سالوکی

نکات برجسته نژاد سالوکی | Saluki

 • سالوکی به طور منظم نیاز به ورزش روزانه دارد.
 • آنها باید زمانی که در منطقه امن حصاردار نیستند با افسار کنترل شوند. چون یک غریزه تعقیب قوی کردن طعمه داشته و هر چیز خزدار و در حرکت را دنبال می کنند.
 • اجتماعی شدن اولیه و مداوم برای جلوگیری از کمرویی برای سالوکی مهم است.
 • سالوکی برای آپارتمان توصیه نمی شود. آنها نیاز به حیاط بزرگ حصاردار دارند که در آن بتوانند با خیال راحت فعالیت کنند.
 • سالوکی ها نباید خارج از منزل زندگی کنند. آنها در همزیستی با انسان رشد می کنند و اگر به تنهایی برای مدت طولانی باقی بمانند افسرده خواهند شد.
 • اگر چه این سگ می تواند دوست آرامی برای فرزندان بزرگ خانه باشد اما برای خانه با بچه های کوچک توصیه نمی شود.
 • به طور کلی سالوکی سگی آرام است.
 • هنگامی که آموزش یک سگ بویی شکاری درمیان باشد، استفاده از تکنیک تقویت مثبت مانند پاداش و ستایش بسیار مهم است.
 • موی سالوکی کم می ریزد و تنها نیاز به مسواک زدن هفتگی دارد.
 • سالوکی نباید در خانه هایی که حیوانات خانگی کوچک دارند زندگی کند. حتی با بهترین آموزش، تازی حیوانات خانگی کوچک را به عنوان طعمه می بیند و سعی خواهد کرد تا آنها را شکار کند.
 • برای دریافت یک سگ سالم، هرگز یک توله سگ از یک صاحب غیر مسئول یا فروشگاه حیوان خانگی نخرید. به دنبال توله سگی باشید که آن را برای بیماری های ژنتیکی که ممکن است داشته باشد از روی صدایش آزمایش کرده باشند. اگر سالوکی فروشی دارید، بهتر است به فروشگاه های حیوان خانگی مجاز مراجعه کنید. برای خرید لوازم مورد نیاز سالوکی پت شاپ های مختلفی وجود دارد.

عکس سالوکی

وزن و اندازه نژاد سالوکی | Saluki

وزن در نرها: (۱۸-۳۵) کیلوگرم، در ماده ها: (۱۸-۳۵) کیلوگرم .

ارتفاع در نرها: (۵۸-۷۰) سانتی متر، در ماده ها: (۴۸-۶۰) سانتی متر.

 

مشکلات و سلامتی نژاد سالوکی | Saluki

تازی بویی نژادی نیست که از بسیاری از بیماری های ژنتیکی به ارث برده رنج ببرد. مشکلات زیر ممکن است در سالوکی دیده شود:

 • حساسیت به بیهوشی: این نژاد بسیار حساس به بیهوشی می باشد. بیش از نصف ​​مرگ آنها زمانی که تحت بیهوشی هستند به دلیل نسبت چربی عضلانی بالا اتفاق می افتد. مطمئن باشید که دامپزشک شما به این حساسیت قبل از اجازه دادن به انجام عمل جراحی یا حتی دندان پزشکی آگاه است.
 • Hemangiosarcoma: این سرطان بدخیم در پوشش رگهای خونی و طحال است.
 • کم کاری تیروئید: کم کاری تیروئید اختلال غده تیروئید است. تصور می شود عامل حالاتی از قبیل صرع، آلوپسی (ریزش مو)، چاقی، بی حالی، هیپرپیگمانتاسیون، پوستی و دیگر بیماری های پوستی شود که با دارو و رژیم غذایی درمان می شود.

عکس سالوکی

تغذیه نژاد سالوکی | Saluki

توصیه می شود روزانه ۱.۷۵ تا ۲.۷۵ فنجان غذای سگ با کیفیت بالا در روز، به صورت دو وعده ی غذایی تقسیم شده به او بدهید.

توجه: سگ بالغ هر چقدر که از مواد غذایی مصرف میکند، بستگی به اندازه، سن، سوخت و ساز بدن، سطح فعالیت او دارد. سگ ها، مانند انسان ها به همه میزان غذایی که انسان می خورد نیاز ندارند. این مسئله طبیعی است که یک سگ بسیار فعال از یک سگ گوشه نشین نیاز بیشتری به غذا خوردن دارد. کیفیت مواد غذایی سگ نیز تفاوتهایی دارد و هرچه مواد غذایی بهتری بخرید بیشتر سگتان را سیر می کند و برعکس. سگتان را عادت به زمان مناسب برای تغذیه بدهید و به جای آنکه غذا تمام وقت در اختیارش باشد، آنها را دو بار در روز غذا بدهید.

اگر شما مطمئن نیستید که آیا او اضافه وزن دارد، تست چشم و دست با اوبگیرید. نخست، نگاه کردن به او. شما باید برای دیدن او یک کمر از او بلندتر باشید. سپس دست در پشت او، شست در امتداد ستون فقرات قرار گیرد، با انگشتان رو به پایین امتداد دهید. شما باید مطمئن به احساس دنده های او بدون نیاز به فشار سخت باشید. اگر نتوانستید، بدانید که سگ کمتر مواد غذایی نیاز دارد و ورزش بیشتری می طلبد.

عکس سالوکی

آراستن نژاد سالوکی | Saluki

موی تازی بویی کوتاه، صاف و ابریشمی است. موی کل بدن می تواند صاف باشد و موی کمی بر روی پاها، پشت ران و گاهی شانه ها و قسمت زیرین دم دارد. گوش های دراز با موهای ابریشمی پوشیده شده است.

سالوکی در رنگ سفید، کرم، حنایی، طلایی، خاکستری و قهوه ای مایل به زرد، سیاه و سفید و قهوه ای مایل به زرد و سه رنگ (سفید، سیاه و سفید و قهوه ای مایل به زرد) آمده است. رنگ بینی سیاه و سفید و جگری است.

سالوکی یک نژاد تمیز وکم ریزش است. برس زدن هفتگی مو برای حذف موی مرده و توزیع روغن پوست لازم است. شانه زدن یک یا دو بار در هفته به حذف موی مرده کمک می کند. به طور کلی استفاده از یک پارچه مرطوب برای تمیز نگه داشتن تازی بویی کافی است. بنابراین تنها اگر کثیف شد او را حمام ببرید.

نیازهای نظافت دیگر عبارتند از بهداشت دهان و دندان و مراقبت از ناخن. مسواک زدن دندان سگها حداقل د یا سه بار در هفته به حذف تجمع تار و باکتری ها در داخل دهان کمک میکند. مسواک زدن روزانه برای جلوگیری از بیماری های لثه و بوی بد دهان ضروری است.

کوتاه کردن ناخن یک یا دو بار در ماه لازم است. اگر شما صدای کشیده شدن ناخن بر روی زمین را میشنوید پس آنها بیش از حد بلند شده است. کوتاه نگه داشتن منظم ناخن پا در شرایط خوب، به شما کمک می کند وقتی سگ با شور و شوق میپرد تا به شما خوش آمد بگوید، به دست و تن شما خراش نیافتد.
درناخن پای سگ رگ های خونی وجود دارد و اگر شما بیش از حد ناخنش را بگیرید باعث خونریزی می شود و سگ شما ممکن است دفعه بعد که ناخن گیر را ببیند، با شما همکاری نکند. بنابراین، اگر شما پیرایش ناخن سگ را تجربه نکرده اید، اطلاعات کامل را از یک دامپزشک بپرسید.

عادت های سگ خود را زمانی که او یک توله سگ است آموزش دهید. به پنجه های او اغلب رسیدگی کرده زیرا این نژاد در برابر پاهای خود سگی حساس به شمار میرود. در داخل دهان و گوش او را نگاه کنید تا متوجه تمیز بودن آن بشوید نظافت سگ، زمینه را برای آزمایشات دامپزشکی آسان میکند.

داخل دهان اورا نگاه کنید همانطور که او را نظافت می کنید، علایم زخم، خارش، علائم عفونت مثل قرمزی، حساسیت به لمس، التهاب روی پوست را در بینی، دهان، چشم و روی پاها بررسی کنید. چشم باید بدون هیچ قرمزی یا ترشحاتی باشد. بررسی هفتگی دقیق به شما کمک میکند مشکلات بالقوه سلامتی او را در مراحل اولیه پیدا کنید.

گوش سگ باید در هفته برای قرمزی یا بوی بد، که می تواند عفونت را نشان می دهد بررسی شود. هنگامی که شما گوش سگ خود را بررسی می کنید، پاک کردن آنها با یک توپ پنبه مرطوب با ملایم و pH متعادل گوش پاک کن برای کمک به جلوگیری از عفونت لازم است. اگر در امتداد لبه گوش خشک شد، با روغن بچه، روغن نارگیل آنها را چرب کنید. هر چیزی به کانال گوش فرو نکنید؛ فقط تمیز کردن گوش خارجی کافی است.

عکس سالوکی

میزان سازگاری نژاد سالوکی | Saluki با کودکان و حیوانات خانگی دیگر

سالوکی می تواند دوستی عالی برای بچه های بزرگ باشد اما برای خانه با فرزندان کوچک توصیه نمی شود. سالوکی جوان می تواند برای کودکان زیر ۸ سال بیش از حد فعال باشد.

او به طور کلی همراه خوبی با سگ های دیگر است اما ترجیح می دهد سگ دیگر سالوکی یا حداقل سایت هاوند باشد. آنها سگ های کوچک یا گربه در خانه خود را تعقیب نمی کنند. اما برای او تعقیب حیوانات دیگر مانند پرندگان خانگی، موش، خرگوش یا همستر می تواند بیش از حد وسوسه انگیز باشد.

عکس سالوکی

محل نگهداری نژاد سالوکی | Saluki

این نژاد برای نگهداری در آپارتمان مناسب نیست زیرا نیاز به حداقل یک حیاط کوچک دارد تا بتواند فعالیت بدنی و ورزشی را در طول روز انجام دهد. همچنین علاقه زیادی به دویدن در فضای آزاد دارد و اگر در محیط باز قرار نگیرد، کلافه و غیر قابل کنترل می شود.