دسته بندی نژاد گربه ها
1398/01/22
37 بازدید

نژاد نروژین فارست

نژاد نروژین فارست

گربه نروژین فارست آرام است، ولی به توجه و نوازش احتیاج دارد او کمی محتاط با مهمان ها برخورد می کند صدای آرامی دارد و زمانی که گشنه باشد و یا نادیده گرفته شود صدای او شنیده می شود.

 

آمار حیاطی گربه نژاد نروژین فارست | Norwegian Forest

طول عمر: ۱۲۱۶ تا سال.

 

وزن گربه نژاد جنگل نروژی | Norwegian Forest

وزن : (۵.۸-۱۰) کیلوگرم.

عکس نروژین فارست

شخصیت گربه نژاد نروژین فارست | Norwegian Forest

نژاد نروژی آرام است، ولی به توجه و نوازش احتیاج دارد. گربه جنگل نروژی کمی محتاط با مهمان ها برخورد می کند. صدای آرامی دارد و زمانی که گشنه باشد و یا نادیده گرفته شود صدای او شنیده می شود.

شما اغلب او را در بالاترین نقطه خانه پیدا می کنید و بر خلاف برخی از گربه ها، او هیچ تردیدی در پریدن از بلندی ندارد.

نروژین بسیار با هوش و مستقل است، به سرعت یاد می گیرد و همیشه برای بازی کردن آماده است.

عکس نروژین فارست

مشکلات و سلامتی گربه نژاد جنگل نروژی | Norwegian Forest

هر دو گربه اصیل و گربه نژاد مخلوط دچار مشکلات ژنتیکی و طبیعی می شود، از جمله موارد زیر:

  • گلیکوژن بیماری ذخیره IV، یک بیماری نادر ارثی است که بر روی سوخت و ساز گلوکز تاثیر می گذارد گاهی بچه گربه های مبتلا تا چند ساعت بعد از تولد میمیرند، اما گاهی اوقات یک بچه گربه علائم را تا ۵ ماهگی نشان نمی دهد و معمولا ظرف چند ماه می میرند. آزمایش DNA برای تشخیص این بیماری است.
  • کاردیومیوپاتی هیپرتروفیک، یک شکل از بیماری های قلبی است که در برخی از نژادهای گربه مانند به ارث برده می شود ولی ارثی بودن در نروژین ثابت نشده است.
  • پلی کیستیک بیماری کلیه، یک بیماری ژنتیکی است که به تدریج کلیه را از بین می برد. این بیماری می تواند از طریق سونوگرافی تشخیص داده شود.
  • دیسپلازی شبکیه، نقص چشم که باعث لکه های روی شبکیه می شود ولی تاثیری در دید گربه ندارد.

عکس نروژین فارست

مراقبت از گربه نژاد نروژین فارست | Norwegian Forest

گربه نروژین فارست به یک یا دوباردر هفته، شانه شدن نیاز دارد. حمام به ندرت لازم است، به دلیل پوشش ضد آب او، در هنگام استحمام مطمئن شوید که پوشش او به میزان کافی مرطوب شده است.

 مسواک زدن دندان برای جلوگیری از بیماری های پریودنتال لازم است پیشنهاد میشود روزانه دندان های او را مسواک کنید. کوتاه کردن ناخن دو هفته یک بار پیشنهاد می شود. پاک کردن ترشحات گوشه های چشم با یک پارچه نرم و مرطوب لازم است. برای جلو گیری از انتشار عفونت بهتر است برای هر چشم از پارچه جداگانه استفاده کنید.

گوش ها را هفته ای یک بار بررسی کنید اگر آنها کثیف بودند، با یک توپ پنبه یا پارچه مرطوب و نرم ویا مرطوب با مخلوطی از سرکه سیب طبیعی و آب گرم پاک کنید.

بستر نروژین فارست را همیشه تمیز نگه دارید.

نژاد نروژین فارست، را بهتر است فقط در محیط داخلی  خانه نگه دارید، برای پیشگیری از بیماری های پخش شده توسط گربه های دیگرو حملات سگ.

عکس نروژین فارست

آراستن نژاد نروژین فارست | Norwegian Forest

گربه جنگل نروژی موهای بلند، ضخیم و زیبایی دارد سر به شکل مثلث وارونه است گوش های بزرگ و پرز دار دارد.چشم بادامی شکل وبه رنگ سبز یا طلایی یا مسی می باشد البته گربه های سفید ممکن است چشم آبی رنگ داشته باشند.

گربه نروژین فارست ران عضلانی و پنجه های گرد بزرگ دارند.

عکس نروژین فارست

میزان سازگاری نژاد نروژین فارست | Norwegian Forest با کودکان و حیوانات خانگی دیگر

نروژین فارست، یک انتخاب مناسب برای خانواده ها ی دارای کودک و سگ وگربه دوست هستند. او آموزش ها را براحتی می آموزد و علاقه زیادی به بازی دارد. او در کمال آرامش با گربه و سگ دیگر زندگی می کند همیشه حیوانات خانگی، حتی گربه دیگر، به آرامی و در یک محیط کنترل شده به او معرفی نماید.