1398/03/04
60 بازدید

تخمین مدت زمان مطالعه‌ی مطلب: 2 دقيقه

۸ نکته برای نگهداری پرنده در کنار سگ و گربه

۸ نکته برای نگهداری پرنده در کنار سگ و گربه

اعضای خانواده علایق مختلفی دارند. ممکن است هر فرد خانواده علاقه به نگهداری حیوان خانگی خاصی داشته باشد. بنابراین حیوانات با خلق و خوی خاصی باید در کنار هم زندگی کنند و این شما هستید که می توانید با آموزش صحیح و برقراری آرامش در خانه، میان پرنده و سگ یا گربه، ارتباط دوستانه برقرار کنید. نگهداری پرنده در کنار سگ یا گربه نیازمند قوانین و اصول نگهداری خاصی می باشد که ما در این مطلب به این موضوع مهم می پردازیم.

 

برای نگهداری پرنده در کنار سگ و گربه رعایت چه مواردی ضروری می باشد؟

حیوانات همدم انسان ها هستند. وجود حیوانات در زندگی انسان ها به خصوص کودکان و نوجوانان باعث ایجاد احساس تعهد و مسئولیت در آن ها می شود. مخصوصا اگر یک فرزند در خانه دارید، حیوانات خانگی راه حل مناسبی برای ایجاد شادی و انرژی و افسرده نشدن در کودکان شما می باشد.

  1. قفس پرنده حتما باید روی پایه مخصوص قفس و یا میز قرار بگیرد. روی زمین قرار دادن قفس پرنده موجب ترس و استرس در پرنده می شود. سعی کنید قفس را در گوشه ای از خانه قرار بدهید که یک طرف قفس رو به دیوار باشد و فاصله میله های قفس از یکدیگر کم باشد. قفس پرنده باید سنگین و محکم باشد. از قفس های زینتی با استحکام کم استفاده نکنید.
  2. نگهداری پرنده در کنار سگ و گربه، حتما قبل از ورود پرنده در خانه، سگ یا گربه شما آموزش دیده باشد و با محیط خانه آشنایی کامل داشته باشد تا با ورود پرنده در خانه مشکلی به وجود نیاید.
  3. اگر طوطی سانان را در خانه نگه میدارید، مراقب چشم و بینی سگ و یا گربه خود باشید زیرا منقار کج ها سابقه زیادی در گاز گرفتن دارند. پرندگانی مانند مرغ مینا و بلبل سانان به دلیل نوک تیزی که دارند، نیز تهدید بزرگی برای پت شما محسوب می شوند زیرا توجه زیادی به اشیاء براق مانند چشم سگ و گربه دارند.
  4. همیشه شکم حیوان خانگی خود را سیر نگه دارید تا به فکر شکار نیفتد زیرا گربه و سگ شما به طور غریزی حس شکار درونشان نهفته است.
  5. سعی کنید اگر پرنده اهلی است و پرواز نمی کند، پرنده را روی دست خود و در فاصله کمی از سگ و گربه خود قرار دهید. همیشه مراقب حمله حیوان خود به پرنده باشید. اجازه ندهید سگ و گربه پرنده ی شما را لیس بزنند و یا با پنجه های خودشان پرنده را لمس کنند. در صورت بروز چنین اتفاقی، سعی کنید علاوه بر اینکه استرس پرنده خود را کاهش می دهید، حس کنجکاوانه سگ و گربه خود را نیز کم کنید.
  6. توجه کنید که هر چه سن سگ و گربه شما کم باشد، همزیستی آنها با پرنده بهتر است.
  7. بیشترین مراقبت و رسیدگی به پرنده، باید در زمان بلوغ سگ و گربه باشد زیرا در هنگام بلوغ، حیوانات خشن تر و حس حمله بیشتری دارند.
  8. در آخر حیوانات دوست انسان ها هستند و با توجه و محبت بی رویه به یکی از حیوانات خانه، عوامل حسادت را در حیوان خانگی دیگر افزایش ندهید.