1398/03/10
43 بازدید

تخمین مدت زمان مطالعه‌ی مطلب: 2 دقيقه

چه راهکارهایی برای افزایش طول عمر سگ ها وجود دارد؟

چه راهکارهایی برای افزایش طول عمر سگ ها وجود دارد؟

تمام صاحبان سگ، دوست دارند تا سال های بیشتری با سگ شان زندگی کنند. برای این منظور چند راهکار برای افزایش طول عمر سگ ها به شما پیشنهاد می کنیم. با رعایت این راهکارها، بیشترین طول عمر سگ خانگی خود را تجربه خواهید کرد.

 

راهکارهای افزایش طول عمر سگ ها

  1. حواستان به رژیم غذای سگتان باشد.

یک رژیم غذایی حساب شده می تواند سیستم ایمنی، بینایی، عضلات حیوان را تقویت کند و سلامت دستگاه گوارش او را تضمین می کند. همچنین رژیم غذایی مناسب باعث سلامتی پوست و براقی موهای حیوان می شود. هم چنین نوع غذایی مصرفی سگ و نگهداری از آن نیز مهم است که در مقاله آموزش غذای سگ و گربه و طرز نگهداری از آن به طور مفصل در این باره صحبت کرده ایم.

  

  1. سگ خود را به طور منظم برای چکاپ، به دامپزشکی ببرید.

بهتر است حیوان خانگی خود را برای واکسیناسیون و اطلاع از وضعیت جسمانی و بعضی از بیماری های ارثی پیش دامپزشک ببرید. این کار باعث افزایش طول عمر سگ ها می شود. گاهی اوقات ممکن است سگ شما بدون علائمی بیمار باشد که در معاینه توسط دامپزشک بیماری مشخص می شود. در بعض از موارد تشخیص زود هنگام بیماری باعث درمان راحت تر و هزینه کمتر می شود.

  

  1. مواظب باشید که حیوان خانگی خود را در مکان های مطمئن بیرون ببرید و همیشه تحت نظر شما باشد.

زمانی که سگ خود را برای فعالیت و گشت بیرون می برید، ناخواسته در معرض بعضی خطرها قرار می گیرد مانند: بیماری ها، خوردن سموم، دزدیده شدن و تصادف. بهتر است زمانی که سگ خود را بدون قلاده رها می کنید، چهار چشمی حواستان به سگتان باشد.

  

  1. وزن سگ خود را دائم چک کنید.

داشتن وزن مناسب برای سلامتی سگ لازم است. اضافه وزن و چاقی حتی در گربه ها باعث کاهش طول عمر و ایجاد بیماری های مختلف در حیوان می شود مانند: دیابت، مشکلات مفاصل، ناراحتی های قلبی و … .

  

  1. باید به طور منظم دهان و دندان سگ خود را معاینه کنید.

هر گونه بیماری های دندان در سگ ها و گربه ها به دلیل درد زیاد مانع غذا خوردن حیوان می شود. بهتر است که دندان های حیوان توسط دامپزشک معاینه شود زیرا بیماری های دندان، به قلب و کلیه آسیب می رساند. بنابراین بنابراین یکی از عوامل موثر در طول عمر سگ ها، این است که شما دندان های سگتان را به طور منظم مسواک بزنید تا باکتری های دهان نیز از بین برود. معمولا سگ ها از مسواک زدن خوششان نمی آید. بهتر است از تشویقی و مکمل غذایی سگ و اسباب بازی سگ استفاده کنید.