1398/03/11
59 بازدید

تخمین مدت زمان مطالعه‌ی مطلب: 6 دقيقه

کدام حیوان خانگی مناسب کودکمان است؟

کدام حیوان خانگی مناسب کودکمان است؟

آیا تا به حال به فکر افتاده اید عضوی جدید به خانواده خود اضافه کنید؟ حالا اگر این عضو یک حیوان خانگی باشد، چه تغییری در زندگی رخ می دهد؟ شاید بعضی از خانواد ها به دلیل داشتن فرزند در خانواده و حساسیت روی کودک خود، برخلاف میل و علاقه خود، حیوان خانگی نمیخرند. اما این تفکر اشتباه است! ما در این مطلب حیوان خانگی مناسب کودک را معرفی می کنیم. به این ترتیب، در آخر می توانید بفهمید حیوانات خانگی مناسب کودکان چه حیواناتی هستند. پس با ما همراه باشید.

آیا می دانید حیوان خانگی مناسب کودک شما چه حیواناتی هستند؟

حیوان خانگی مناسب کودک

سگ، حیوان خانگی مناسب برای کودکان

اگر شما از آن خانواده هایی هستید که فضای کافی برای نگهداری حیوان خانگی دارند و هم چنین انرژی و وقت زیادی برای رسیدگی به این حیوانات، پیشنهاد ما به شما برای نگهداری حیوان خانگی سگ است. مخصوصا اگر دارای کودک هستید زیرا سگ حیوان خانگی مناسب کودک شماست. سگ ها روزانه باید ورزش کنند و محبت و توجه زیادی می خواهند. این حیوانات باید به طور مرتب توسط دامپزشک معاینه شوند و روزانه دو تا سه وعده غذا بخورند. البته بعضی از نژاد های سگ برای کودکان مناسب است پس قبل از خرید سگ به این نکته توجه کنید. سگ ها بسته به نوع نژادشان طول عمر های متفاوتی دارند اما میانگین بین ۱۰ تا ۱۵ سال زندگی می کنند.

حیوان خانگی مناسب کودک

گربه، بهترین حیوان خانگی مناسب برای کودکان

به جرات می توان گفت گربه یکی از حیوان هایی است که برای خانواده های دارای فرزند مفید است. مکان نگهداری گربه می تواند یک جعبه کوچک باشد که به صورت هفتگی تمیز  شود. به دلیل خطر بیماری توکسوپلاسموز و احتمال انتقال آن به شما، زمانی که تصمیم به بارداری می گیرید یا باردار هستید، باید به صورت منظم گربه خود را پیش دامپزشک ببرید. اکثر گربه ها دوست دارند در خانه زندگی کنند بنابراین نیازی نیست به فکر حیاط خلوت با حیاط برای گربه خود باشید. تغذیه گربه ها روزانه است و آب باید در دسترس آن ها باشد. گربه های خانگی بین ۱۵ تا ۱۸ سال عمر می کنند.

حیوان خانگی مناسب کودک

 

ماهی قرمز، حیوان خانگی مناسب کودک

بهترین گزینه برای خانواده هایی که نوزاد یا کودک خردسال دارند و برای مدت زمان خانگی می خواهند صاحب یک حیوان خانگی باشند، ماهی قرمز است. شما می توانید در ابتدا با خرید یک جفت ماهی آن ها را در یک تنگ یا آکواریوم قرار دهید. غذای ماهی قرمز را می توانید از طریق فروشگاه های حیوانات خانگی خریداری کنید.

نکاتی که برای نگهداری ماهی قرمز باید رعایت کنید این است که هر هفته مخزن و مکانی را که ماهی نگهداری می شود، تمیز کنید. دمای ۱۶ تا ۲۱ درجه سانتیگراد مناسب ترین دما برای شنای ماهی شماست. در صورتی که از ماهی قرمز به صورت مناسب نگهداری و مراقبت شود، این ماهی می تواند ۵ تا ۷ سال زندگی کند. جالب است بدانید ماهی های قرمز بیشتر از ۳۰ سال هم می توانند زندگی کنند!

حیوان خانگی مناسب کودک

خرچنگ، حیوانی مناسب برای خانواده های دارای نوزاد

خانواده هایی که نوزاد دارند و از لحاظ زمان و مکان دارای محدودیت هستند، بهتر است خرچنگ نگهداری کنند. برخلاف تصور عامه مردم، خرچنگ موجودی اجتماعی است و در گروه خود بهترین عملکرد را دارد. برای نگهداری از خرچنگ دقت کنید که محل نگهداری اش، دارای رطوبت ثابتی باشد. رطوبت محفظه نگهداری خرچنگ باید بین ۷۰ تا ۹۰ درصد باشد و در محفظه باز باشد. این حیوانات، اکثر غذاها را می خورند و به میوه علاقه زیادی دارند. قبل از خرید، دقت کنید خرچنگ هایی که پوسته های بزرگتر دارند، تهیه کنید. خرچنگ ها بیشتر از ۱۰ سال نیز عمر می کنند، پس به خوبی از آن ها مراقبت کنید.

حیوان خانگی مناسب کودک

خانواده های دارای فرزند نوپا، لاک پشت بخرند

لاک پشت یکی از بهترین گزینه ها برای خانواده هایی است که فرزند نوپا دارند. مخزن لاک پشت باید حداقل ظرفیت ۴۰ گالن آب را داشته باشد و دارای نور لامپ باشد. دمایی که لاک پشت در آن زندگی می کند به میزان زیادی به نوع لاک پشت بستگی دارد. به طور کلی در روز دمای مخزن۲۷ و در شب ۲۱ درجه سانتیگراد باشد. برای دانستن تغذیه لاک پشت بهتر است از فروشگاه های حیوانات خانگی مشاوره بگیرید. لاک پشت ها در صورت مراقبت کافی، تا ۴۰ سال هم عمر می کنند.

حیوان خانگی مناسب کودک

قورباغه حیوانی پرجنب و جوش و سرگرم کننده

 اگر شما بچه کوچکی دارید که دائم حوصله اش سر می رود و وقت کافی برای نگهداری حیوان خانگی دارید، قورباغه پیشنهاد دیگر ما به شماست. قورباغه حیوانی پرجنب و جوش است و وقت شما را می گیرد. به گونه ای که ممکن است چندساعت مشغول این حیوان بوده باشید و گذر زمان را حس نکرده باشید! این حیوان به آکواریومی که تهویه مناسب داشته باشد، نیاز دارد. هم چنین محیط این جانور باید یا کاملا آب باشد یا قسمتی از آن دارای آب و قسمت دیگر خشک باشد. دمای داخل را می توانید با گرمای لامپ حفظ کنید. غذای قورباغه تخم سوسک، لاروها و حشرات است. میانگین عمر این حیوان خانگی بین ۵ تا ۱۵ سال می باشد.

حیوان خانگی مناسب کودک

همستر، حیوان خانگی مناسب کودک شما

 همستر حیوان خانگی دیگری است که می تواند کودک شما را سرگرم کند. این حیوان به یک مکان بزرگ نیاز دارد. شما می توانید با یک جعبه پر از روزنامه های بریده شده یا تراشه های چوب، محل نگهداری این حیوان را آماده کنید. البته محتوایت درون جعبه باید در هفته دوبار عوض شود. موادی که برای تغذیه همستر مناسب است، کاهو، هویج، میوه، اسفناج و … می باشد. آب این حیوان باید درون ظرفی باشد که از محیط نگهداری شان آویزان است. این حیوانات عمر ۲ تا ۴ ساله دارند.

حیوان خانگی مناسب کودک

خوکچه هندی، حیوان خانگی برای کودکان 

خوکچه هندی یکی از حیوان هایی است که به صورت تدریجی دست آموز می شود و برای خانوده های دارای کودک مناسب است. محل نگهداری این حیوان باید محیط دارای تهویه خوب یا قفس فلزی باشد. در مکانی که خوکچه هندی نگهداری می شود، باید با نوار کاغذهای رنگی باریک یا علف خشک پر شود. قفس این حیوان نیز به دوبار عوض کردن در هفته نیاز دارد. تغذیه خوکچه هندی هویج، سیب، کاهو، اسفناج و … است. ناخن های این حیوان را ۴ هفته یک بار کوتاه کنید. خوکچه هندی از ۴ تا ۸ سال عمر می کند.

حیوان خانگی مناسب کودک

پرندگان

پرندگان یکی از حیوانات خانگی هستند که برای خانواده های دارای فرزند مناسب اند. البته باید مراقب باشید که فرزند شما به پرنده ها دست نزند. قفس پرنده ها باید بزرگ باشد به گونه ای که بتوانند در آن پرواز کوتاهی کرده یا بال هایشان را باز کنند. قفس پرنده باید میله ی افقی برای بالا رفتن اش داشته باشد و هفته ای یک بار تمیز شود. در قفس این پرنده باید یک کاسه آب بگذارید. هم چنین دانه های مخصوص تغذیه پرندگان را از فروشگاه های حیوانات خانگی خریداری کنید. پرنده ها برای سرگرم شدن به اسباب بازی در قفس نیز نیاز دارند. پرنده ها بسته به نژادشان بین ۱۵ تا ۳۰ سال زندگی می کنند.

حیوان خانگی مناسب کودک

خرگوش برای خانواده هایی که بچه نوپا دارند

خرگوش حیوانی است که برای خانواده های دارای فرزند نوپا بسیار مناسب است. قفس این حوان خانگی باید ۴ برابر این حیوان فضا داشته باشد. کف این مکان از جنس توری فلزی نباشد و سفت باشد. غذای مورد نیاز خرگوش علف تازه(تیموتی، جو یا یونجه) و سبزیجات تازه است. اگر از خرگوش خانگی خود به خوبی مراقبت کنید، می توانید تا ۱۲ سال با این حیوان دوست داشتنی زندگی کنید.